Shayxontohurda haydovchilar o‘rtasida janjal yuz berdi
Ijtimoiy tarmoqlarda ikki haydovchi o‘rtasida sodir bo‘lgan janjalga oid video tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Toshkent shahar ichki ishlar organlari ushbu holat bo‘yicha rasmiy izoh berdi. Ma’lum qilinishicha, 19-avgust kuni Shayxontohur tumanida yo‘l-transport hodisasi yuz bergan.
Avtomobillar — BMW va Spark to‘qnashgani aniqlangan. To‘qnashuvdan so‘ng haydovchilar o‘rtasida janjal kelib chiqqan.
Ichki ishlar organlari xabariga ko‘ra, ushbu janjalda hech kim tan jarohati olmagan. Haydovchilar o‘z harakatlari uchun qonun oldida javob berishlari kerakligi ta’kidlandi.
Ushbu holat bo‘yicha 183-moddaga (mayda bezorilik) va 194-moddaga (ichki ishlar xodimining qonuniy talabini bajarmaslik) asosan ma’muriy ish qo‘zg‘atilgan. Bu kabi holatlar yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash va fuqarolar tinchligini saqlash uchun jiddiy nazorat ostida bo‘ladi.
Ichki ishlar organlari bunday vaziyatlarning oldini olish uchun barcha choralarni ko‘rishini bildirdi. Haydovchilar ham o‘zaro hurmat va qonun qoidalariga rioya qilishlari muhimdir.
AQSh bozori uchun mo‘ljallangan yangi Toyota Crown 2027 model yili rasman taqdim etildi. Bu haqda One.uz xabar beradi. Yaponiyaning mashhur avtomobil brendi ushbu modelda texnik asoslarni saqlab

В Шайхонтохуре произошла ссора между водителями
Органы внутренних дел города Ташкента дали официальное разъяснение по данному инциденту. Сообщается, что 19 августа в районе Шайхантахур произошло дорожно-транспортное происшествие.
Выяснилось, что столкнулись автомобили BMW и Spark. После столкновения между водителями возникла ссора.
По информации органов внутренних дел, в этой ссоре никто не получил телесных повреждений. Было подчеркнуто, что водители должны отвечать перед законом за свои действия.
По данному факту возбуждено административное дело по статье 183 (мелкое хулиганство) и статье 194 (неисполнение законного требования сотрудника внутренних дел). Подобные случаи находятся под строгим контролем для обеспечения безопасности дорожного движения и сохранения спокойствия граждан.
Органы внутренних дел заявили, что примут все меры для предотвращения подобных ситуаций. Водителям также важно проявлять взаимное уважение и соблюдать правила закона.
Для рынка США официально представлена новая Toyota Crown модельного года 2027. Об этом сообщает One.uz. Известный японский автомобильный бренд сохранил технические основы модели, но доработал
Авто Сегодня, 02:58
Авто Сегодня, 01:56
Японский автоконцерн Honda объявил о новой стратегии развития с целью укрепления своих позиций на европейском рынке и улучшения показателей продаж. Об этом сообщает One.uz. Компания теперь
Авто 03:14, 25-07-2026
Авто 02:47, 25-07-2026
Авто 00:36, 25-07-2026
Британская компания Bentley, производитель роскошных автомобилей, представила неожиданный новинку для своей первой серийной электромобильной модели Torcal. Об этом сообщает One.uz. Инженеры,