Irlandiyada 75 yoshli millionyor o‘ziga parvarish ko‘rsatgan hamshiraga yashirincha turmushga chiqdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ammo to‘y bo‘lib, bir kun o‘tib u vafot etdi va ayoli katta mol-mulkka ega bo‘ldi. 49 yoshli Liza Flakert faqatgina 24 soat davomida o‘tkazilgan nikoh natijasida 5,5 million yevro qiymatdagi fermaga egalik qildi.
Marhumning qarindoshlari ushbu vaziyatni shubhali deb hisoblab, tergov o‘tkazilishini talab qilishdi. Biroq mahalliy rasmiylar bu talabni rad etdi.
Ushbu hodisa ko‘plab e’tibor va munozaralarga sabab bo‘ldi. Sud va huquq organlari voqeaning barcha jihatlarini o‘rganib chiqmoqda.
Bu holat oilaviy va moliyaviy huquqlar masalalarida ehtiyotkorlik zarurligini yana bir bor ko‘rsatdi. Shuningdek, nikoh va meros huquqlari bo‘yicha qonunlarning yanada aniq va qat’iy bo‘lishi muhimligi ta’kidlandi.

В Ирландии миллионер тайно женился на медсестре
В Ирландии 75-летний миллионер тайно женился на медсестре, ухаживавшей за ним. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако через день после свадьбы он скончался, и его жена получила большое наследство. 49-летняя Лиза Флакерт стала владельцем фермы стоимостью 5,5 миллиона евро всего лишь через 24 часа после заключения брака.
Родственники покойного считают эту ситуацию подозрительной и требуют провести расследование. Однако местные власти отклонили этот запрос.
Этот инцидент вызвал много внимания и споров. Суд и правоохранительные органы изучают все аспекты произошедшего.
Этот случай еще раз показал необходимость осторожности в вопросах семейных и финансовых прав. Также подчеркивается важность более четкого и строгого законодательства в области брака и наследственных прав.