Prins Uilyam va Gerri amakivachchasi, 20 yoshli Rozi Jin Berk Rosh, Wiltshirda joylashgan uyida vafot etgan holda topildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Kursiv nashri xabar berdi. Roziyni uning onasi va singlisi topgan.
U hozirda Durham universitetida ingliz adabiyoti yo‘nalishi bo‘yicha birinchi kurs talabasi edi va do‘stlari bilan sayohatga tayyorlanayotgan edi. Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, tanasida zo‘ravonlik belgilari aniqlanmagan.
Koroner xulosasiga ko‘ra, o‘limiga bosh jarohati sabab bo‘lgan. Hozirda tergov ishlari davom etmoqda.
Keyingi sud majlisi 25 oktyabrga belgilangan. Rozi Edmund Hyu Berk Rosh va Filippa Keyt Viktoriya Longning katta qizi edi.
Uning bobosi beshinchi baron Fermoy bo‘lib, prinsessa Diana amakisi hisoblanadi. Durham universiteti uning o‘limi munosabati bilan chuqur qayg‘uda ekanligini bildirdi.
Bukingem saroyi hozircha rasmiy bayonot bermadi. Wiltshir politsiyasi esa Rosh oilasining shaxsiy hayotiga hurmat bilan yondashishni so‘ramoqda.

Принц Уильям потерял тетю в Уилтшире
Принц Уильям и его двоюродная сестра, 20-летняя Рози Джин Берк Рош, были найдены мертвыми в ее доме в Уилтшире. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило издание Kursiv. Рози была найдена ее матерью и сестрой.
Она была студенткой первого курса по английской литературе в университете Дарема и готовилась к поездке с друзьями. По данным полиции, на ее теле не было обнаружено признаков насилия.
Согласно заключению коронера, причиной смерти стал черепно-мозговая травма. В настоящее время продолжается расследование.
Следующее судебное заседание назначено на 25 октября. Рози была старшей дочерью Эдмунда Хью Берка Роша и Филиппы Кейт Виктории Лонг.
Ее дедушка был пятым бароном Фермой, а принцесса Диана была ее тетей. Университет Дарема выразил глубокую скорбь в связи с ее смертью.
Букингемский дворец пока не сделал официального заявления. Полиция Уилтшира призывает уважать личную жизнь семьи Рош.