MrBeast ijtimoiy loyihalar bilan brendini kuchaytirmoqda
YouTube yulduzi MrBeast kompaniyasining bosh direktori Jeff Housenbold kompaniyani professional darajaga olib chiqmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U ochiq aksiyalar o‘tkazish yoki qo‘shimcha moliyalashtirishni rejalashtirmayapti, balki uzoq muddatli reklama shartnomalariga e’tibor qaratmoqda. MrBeast 416 milliondan ortiq obunachilari bilan brendlarga keng auditoriya taqdim etadi.
Kompaniya ijtimoiy mas’uliyatni rivojlantirishga katta ahamiyat bermoqda. Shu jumladan, ichimlik suvi quduqlari qurish va okeanlardan plastik chiqindilarni tozalash kabi loyihalar amalga oshirilmoqda.
“Beast Games” musobaqasining birinchi mavsumida xavfsizlik bo‘yicha tanqidlar bo‘lgan, ammo ikkinchi mavsumda bu muammolar bartaraf etildi. Musobaqa g‘olibi Jeffery Allen yutuq pullarining bir qismini noyob genetik kasalliklarni davolashga yo‘naltirishni va’da qildi.
Ushbu tashabbus noyob kasalliklarga jamoatchilik e’tiborini jalb qilmoqda va sog‘liqni saqlash sohasida ijobiy o‘zgarishlarga xizmat qilmoqda. Kompaniya ijtimoiy loyihalar orqali nafaqat biznes darajasini oshirmoqda, balki jamiyat farovonligini ta’minlashga ham hissa qo‘shmoqda.

MrBeast усиливает свой бренд социальными проектами
Звезда YouTube MrBeast, генеральный директор компании Джефф Хаусенболд, выводит компанию на профессиональный уровень. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он не планирует проводить открытые акции или дополнительное финансирование, а сосредоточен на долгосрочных рекламных контрактах. MrBeast предлагает брендам широкую аудиторию с более чем 416 миллионами подписчиков.
Компания придает большое значение развитию социальной ответственности. В частности, реализуются проекты по строительству колодцев с питьевой водой и очистке океанов от пластиковых отходов.
В первом сезоне конкурса "Beast Games" были критические замечания по безопасности, однако во втором сезоне эти проблемы были устранены. Победитель конкурса Джеффери Аллен пообещал направить часть призовых средств на лечение редких генетических заболеваний.
Эта инициатива привлекает общественное внимание к редким заболеваниям и способствует положительным изменениям в области здравоохранения. Компания не только повышает уровень бизнеса через социальные проекты, но и вносит вклад в обеспечение благосостояния общества.