Adidas Ozzi Osborn uchun maxsus krossovka chiqardi
Adidas kompaniyasi afsonaviy rok qo‘shiqchisi Ozzi Osborn va Black Sabbath guruhiga hurmat sifatida maxsus krossovka seriyasini taqdim etdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Pravilamag nashri ma’lumot berdi. Limitlangan seriyadagi "Adidas Birminghams" krossovkalari joriy yil iyul oyida o‘tkazilgan "Back to the Beginning" nomli so‘nggi konsert tadbiri sharafiga ishlab chiqilgan.
Mazkur konsert Ozzi Osborn va Black Sabbath guruhi uchun so‘nggi sahnadagi chiqish bo‘ldi. Seriyada jami 121 juft krossovka ishlab chiqarilgan.
Bu raqam Ozzi Osbornning tug‘ilgan shahri Birmingemning telefon kodiga ishora qiladi. Ushbu poyabzallar keng omma uchun emas, balki musiqachining yaqinlari va do‘stlari uchun mo‘ljallangan.
Krossovkalarning dizaynida Black Sabbath guruhiga xos qora va fiolet ranglari qo‘llanilgan. Eng qiziqarli jihati shundaki, stelkada Ozzi Osbornning o‘zi chizgan letuchaya mish tasvirlari mavjud.
Shuningdek, krossovkalarning ichki tilida uning oxirgi konsert sanasi muhrlangan. Afsuski, 22 iyul kuni Ozzi Osbornning vafoti haqida uning oilasi tomonidan rasmiy bayonot berildi.
Rok musiqasi olamining bu buyuk shaxsiyatiga bo‘lgan hurmat turli sohalarda, jumladan moda, san’at va musiqa orqali ifoda etilmoqda. Adidas kompaniyasining bu maxsus loyihasi ham Ozzi Osbornning xotirasini abadiylashtirishga xizmat qiladi.

Adidas выпустил специальные кроссовки для Оззи Осборна
Компания Adidas представила специальную серию кроссовок в честь легендарного рок-певца Оззи Осборна и группы Black Sabbath. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило издание Pravilamag. Кроссовки "Adidas Birminghams" ограниченной серии были разработаны в честь последнего концертного мероприятия под названием "Back to the Beginning", которое прошло в июле текущего года.
Этот концерт стал последним выходом Оззи Осборна и группы Black Sabbath на сцену. Всего было выпущено 121 пара кроссовок.
Это число отсылает к телефонному коду родного города Оззи Осборна — Бирмингема. Эти обувь предназначены не для широкой публики, а для близких и друзей музыканта.
В дизайне кроссовок использованы черный и фиолетовый цвета, характерные для группы Black Sabbath. Самым интересным является то, что на стельке изображены рисунки летучей мыши, нарисованные самим Оззи Осборном.
Кроме того, на внутренней стороне кроссовок запечатана дата его последнего концерта. К сожалению, 22 июля семья Оззи Осборна сделала официальное заявление о его смерти.
Уважение к этой великой личности мира рок-музыки выражается в различных сферах, включая моду, искусство и музыку. Этот специальный проект компании Adidas также служит для увековечения памяти Оззи Осборна.