Tramp Obama va Baydenni saylovni soxtalashtirishda aybladi
AQSh prezidenti Donald Tramp Oq uyda jurnalistlar bilan suhbatda sobiq prezident Barak Obamani xiyonatda aybladi va 2020 yilgi prezidentlik saylovlarini soxtalashtirishga urinishda gumon qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Trampning ta’kidlashicha, Obama va uning tarafdorlari saylov natijalarini o‘zgartirishga va jarayonni noto‘g‘ri yo‘lga solishga harakat qilgan. Shuningdek, u 2020 yilgi saylovlarda Xillari Klinton va Jo Bayden ham ishtirok etganini aytib, ushbu jarayonda soxtalashtirishlar bo‘lganini bildirgan.
Trampning fikricha, bu harakatlar xiyonat hisoblanadi. Ular nafaqat ichki, balki boshqa davlatlarda ham hech kim tasavvur qila olmaydigan ishlarni amalga oshirgan.
Tramp Obamani bu guruhning rahbari deb atab, Klinton va Baydenga ham ushbu jinoyatlarda ishtirok etganlikda ayblar qo‘ydi. Ularning maqsadi saylovni o‘z manfaatlariga moslashtirish bo‘lgan.
Shuningdek, Tramp bu jinoyatlarni fosh qilishga harakat qilganlarni ham ta’kidlab o‘tdi. Unga ko‘ra, bu holat huquqiy jihatdan ham jiddiy baholanadi.
CNN yirik axborot agentligi bu ishni davlatga xiyonat deb baholab, AQSh qonunchiligida eng og‘ir jazo choralari, jumladan o‘lim jazosini nazarda tutishini bildirgan. Tramp, shuningdek, Milliy razvedka direktori Tulsi Gabbardning yaqinda taqdim etgan hisobotiga ham ishora qildi.
Ushbu hisobotda Obama va uning yordamchilari Rossiyaning 2016 yilgi saylovlarga aralashuvi haqidagi razvedka ma’lumotlarini siyosiy maqsadlarda soxtalashtirgan va noto‘g‘ri talqin qilganliklari qayd etilgan. Tramp ushbu holatlarni keng jamoatchilikka oshkor qilish kerakligini ta’kidladi.

Трамп обвинил Обаму и Байдена в фальсификации выборов
Президент США Дональд Трамп в разговоре с журналистами в Белом доме обвинил бывшего президента Барака Обаму в предательстве и заподозрил его в попытке фальсификации президентских выборов 2020 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Трампа, Обама и его сторонники пытались изменить результаты выборов и неправильно организовать процесс. Он также отметил, что в выборах 2020 года участвовали Хиллари Клинтон и Джо Байден, заявив, что в этом процессе имели место фальсификации.
По мнению Трампа, эти действия являются предательством. Они совершили такие поступки, о которых никто не мог бы подумать, как внутри страны, так и за ее пределами.
Трамп назвал Обаму главой этой группы и обвинил Клинтон и Байдена в участии в этих преступлениях. Их целью было адаптировать выборы под свои интересы.
Трамп также подчеркнул тех, кто пытался раскрыть эти преступления. По его словам, этот случай будет серьезно оценен с юридической точки зрения.
CNN, крупное информационное агентство, оценило это дело как государственную измену, отметив, что в законодательстве США предусмотрены самые строгие меры наказания, включая смертную казнь. Трамп также указал на недавний отчет директора Национальной разведки Тулси Габбард.
В этом отчете отмечается, что Обама и его помощники фальсифицировали и неправильно интерпретировали разведывательные данные о вмешательстве России в выборы 2016 года в политических целях. Трамп подчеркнул необходимость раскрытия этих случаев широкой общественности.