Yamandagi Ansor Alloh harakati harbiy matbuot kotibi Yahyo Sariya ma’lum qilishicha, husiylar Isroil hududidagi muhim va himoyasi kuchli obyektga hujum uyushtirgan. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Sariya so‘zlariga ko‘ra, harakatning raketa bo‘limi noyob harbiy amaliyot o‘tkazgan. Ushbu operatsiya davomida Falastin-2 nomli gipertovushli ballistik raketa yordamida Beyersheba atrofidagi “sionist dushmanning nozik nishonlaridan biri”ga zarba berilgan.
Yahyo Sariya bu haqda isyonchilar nazoratidagi Al Masirah telekanali orqali ma’lum qilgan. Shuningdek, husiylar Isroilning Eylat, Ashkelon va Hadera shaharlaridagi ahamiyatli obyektlarga uchta uchuvchisiz uchoq bilan ham hujum qilganini ta’kidlagan.
Sariyaning bayonotiga ko‘ra, ushbu harbiy amaliyotlar o‘z maqsadlariga to‘liq erishgan va rejalashtirilgan vazifalar muvaffaqiyatli bajarilgan. Ushbu voqealar Yamandagi harbiy harakatning texnologik va strategik imkoniyatlari yana bir bor namoyon bo‘lgani hisoblanadi.
Mutaxassislar bu hujumlar mintaqadagi keskinlikni yanada kuchaytirishi mumkinligini ta’kidlamoqda. Shunday qilib, so‘nggi voqealar Yaqin Sharqdagi vaziyatning murakkablashishini ko‘rsatmoqda.

Хуситы нанесли гиперзвуковой ракетный удар по Израилю
По словам военного пресс-секретаря движения Ансор Аллаха в Йемене Яхьи Сарии, хуситы атаковали важный и хорошо защищенный объект на территории Израиля. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Сарии, ракетное подразделение движения провело уникальную военную операцию. В ходе этой операции с помощью гиперзвуковой баллистической ракеты под названием Фаластин-2 был нанесен удар по "одной из уязвимых целей сионистского врага" в окрестностях Беэр-Шевы.
Яхья Сария сообщил об этом через телеканал Аль-Масира, контролируемый повстанцами. Он также отметил, что хуситы атаковали три значимых объекта в израильских городах Эйлат, Ашдод и Хадера с помощью беспилотника.
Согласно заявлению Сарии, эти военные операции полностью достигли своих целей, и запланированные задачи были успешно выполнены. Эти события еще раз продемонстрировали технологические и стратегические возможности военных действий в Йемене.
Эксперты подчеркивают, что эти атаки могут еще больше усилить напряженность в регионе. Таким образом, последние события указывают на усложнение ситуации на Ближнем Востоке.