Isroil Yaman raketasini havoda yo‘q qildi
Isroil harbiy-havo kuchlari Yaman hududidan uchirilgan raketani muvaffaqiyatli tarzda yo‘q qildi, deb xabar bermoqda Isroil mudofaa vazirligi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hodisa mamlakatda jiddiy xavotir uyg‘otdi va bir qancha hududlarda xavf sirenalarining yangraganiga sabab bo‘ldi. Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, raketa Yamandagi husiylar tomonidan Tel-Aviv yaqinidagi Ben Gurion xalqaro aeroportiga qarata uchirilgan.
Isroilning havo mudofaa tizimi raketani havoda aniqlab, yo‘q qilishga muvaffaq bo‘ldi. Bu voqea mintaqada xavfsizlik va xalqaro munosabatlar nuqtai nazaridan muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.
Raketa tahdidi sababli Isroilning bir qator hududlarida favqulodda xavf signallari yoqildi va aholi hushyorlikka chaqirildi. Hozirda hududda tinchlikni saqlash uchun xavfsizlik choralari kuchaytirilmoqda.
Xavfsizlik idoralari va mahalliy hokimiyatlar keng ko‘lamli tekshiruvlar olib bormoqda. Jamoatchilik esa rasmiy manbalardan qo‘shimcha ma’lumotlarni kutmoqda.
Ushbu holat mintaqadagi vaziyatning murakkabligini va ehtiyot choralarining zarurligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.

Израиль уничтожил ракету Йемена в воздухе
Израильские военно-воздушные силы успешно уничтожили ракету, запущенную с территории Йемена, сообщает министерство обороны Израиля. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот инцидент вызвал серьезные опасения в стране и стал причиной срабатывания сирен тревоги в нескольких районах. Согласно официальным данным, ракета была запущена хуситами в сторону международного аэропорта Бен-Гурион, расположенного недалеко от Тель-Авива.
Израильская система воздушной обороны смогла обнаружить ракету в воздухе и уничтожить ее. Этот инцидент может иметь важное значение с точки зрения безопасности и международных отношений в регионе.
Из-за угрозы ракетного удара в ряде районов Израиля были включены экстренные сигналы тревоги, и население было призвано к бдительности. В настоящее время принимаются меры безопасности для поддержания спокойствия в регионе.
Службы безопасности и местные власти проводят широкомасштабные проверки. Общественность ожидает дополнительной информации от официальных источников.
Этот случай еще раз подчеркивает сложность ситуации в регионе и необходимость принятия мер предосторожности