Yangi Zelandiyada yashovchi Xelen Nort ismli ayol so‘nggi to‘qqiz oy ichida mushugi uyga taxminan 150 ta o‘g‘irlangan buyumni olib kelganini ma’lum qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu holat mahalliy ommaviy axborot vositalarida keng yoritildi. Xelenning aytishicha, Leonardo da Pinchi laqabli mushuk har kuni uyga yangi “topilma” bilan qaytadi.
Qiziq tomoni shundaki, mushuk bu buyumlarni faqat uyga olib kelib, yerga tashlaydi va keyin o‘z yo‘lida ketaveradi. Eng ko‘p o‘g‘irlaydigan narsalari ichki kiyim va paypoqlar ekan.
Shuningdek, u qimmatbaho maykalar, yangi kiyimlar, yumshoq o‘yinchoqlar, bog‘ uchun qo‘lqoplar, sport shortiklari, qalpoqlar kabi turli buyumlarni ham olib keladi. Hatto bir kuni Leonardo uyga 1,5 metr uzunlikdagi yasama ilonni ham olib kelgan.
Mushuk uni ikki marta uyga olib kelgan va bu o‘yinchoq unga juda yoqqanligi aniq. Xelen Nort hozirda mahalliy ijtimoiy tarmoq guruhlari orqali qo‘shnilarga tegishli buyumlarni qaytarishga harakat qilmoqda.
Qo‘shnilar mushukning bu odatiga yumshoq munosabatda bo‘lib, bu holat ko‘pchilikda tabassum uyg‘otmoqda. Mushukning o‘g‘irlangan buyumlarni uyga olib kelishi mahalliy aholining kundalik hayotiga o‘ziga xos rang bag‘ishlamoqda.

Кошка принесла домой более 150 предметов
Женщина по имени Хелен Норт, живущая в Новой Зеландии, сообщила, что ее кошка принесла домой около 150 украденных предметов за последние девять месяцев. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот случай широко освещался в местных средствах массовой информации. По словам Хелен, кошка по кличке Леонардо да Пинчи каждый день возвращается домой с новой "находкой".
Интересно, что кошка просто приносит эти предметы домой, бросает их на пол и затем уходит своей дорогой. Наиболее часто ворованные вещи — это нижнее белье и носки.
Кроме того, она приносит различные предметы, такие как дорогие майки, новая одежда, мягкие игрушки, садовые перчатки, спортивные шорты и кепки. Однажды Леонардо принес домой искусственную змею длиной 1,5 метра.
Кошка принесла ее домой дважды, и очевидно, что эта игрушка ей очень понравилась. Хелен Норт в настоящее время пытается вернуть принадлежности соседей через местные группы в социальных сетях.
Соседи относятся к этой привычке кошки с пониманием, и это вызывает улыбку у многих. Приносить украденные вещи домой стало своеобразной изюминкой в повседневной жизни местных жителей.