Texas shtatida 2017 yilda yuz bergan "Xarvi" uragani vaqtida yo‘qolgan Blyu laqabli it sakkiz yil o‘tib, 500 kilometr uzoqlikdagi boshqa shaharda topildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu voqea AQSHning Ueyko shahridagi bir parkdagi ommaviy hojatxonada ro‘y berdi. Blyu uragan paytida Korpus-Kristi shahrida hovlining devori qulab tushgani sababli qochib ketgan edi.
U o‘sha paytda ikki yoshda bo‘lgan. Sakkiz yil davomida hech qanday iz topilmagan itni yosh qiz topib, Pet Circle xayriya tashkilotiga olib bordi.
Tashkilot mutasaddilari itning chipini skaner qilib, uning egalariga bog‘landilar. Oila a’zolariga xabar berilganda, ular katta quvonch va hayajon bilan bu yangilikni qabul qildi.
Hozirda Blyu yana o‘z egalari bilan birlashdi. Ushbu voqea nafaqat hayvonlar, balki insonlar qalbida ham chuqur taassurot qoldirdi.
Bu holat hayvonlarga bo‘lgan mehr-muhabbat va umidning qanchalik muhimligini yana bir bor isbotladi.

Блю ит был найден через восемь лет и вернулся домой
В штате Техас в 2017 году во время урагана "Харви" пропала собака по кличке Блю, которая была найдена через восемь лет в другом городе, находящемся в 500 километрах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это событие произошло в общественном туалете в парке города Уэйко. Блю сбежала, когда во время урагана обрушилась стена во дворе города Корпус-Кристи.
На тот момент ей было два года. За восемь лет собаку никто не мог найти, пока ее не обнаружила молодая девушка и не отвела в благотворительную организацию Pet Circle.
Сотрудники организации отсканировали чип собаки и связались с ее владельцами. Когда семье сообщили, они с большой радостью и волнением восприняли эту новость.
В настоящее время Блю снова воссоединилась со своими хозяевами. Это событие оставило глубокий след не только в сердцах животных, но и людей.