28 iyuldan 29 iyulga o‘tar kechasi Ukraina poytaxti Kiyev yana havo hujumlari va portlashlar ostida qoldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Rossiya qo‘shinlari shaharga uchuvchisiz uchqunlar bilan zarba berdi. Mahalliy manbalarning xabariga ko‘ra, hujum Darnitskiy tumanida sodir bo‘lib, natijada sakkiz kishi, jumladan, uch yoshli bola jarohatlandi.
Kiyev shahar harbiy ma’muriyati rahbari Timur Tkachenkoning aytishicha, bola o‘rtacha og‘irlikdagi jarohat bilan kasalxonaga yotqizildi, shuningdek, yana to‘rt kishi davolanish uchun shifoxonaga olib ketildi. Hujum oqibatida Darnitskiy tumanidagi ko‘p qavatli uylarning derazalari singan, shuningdek, politsiya tomonidan vayronagarchilik holatlari aks etgan suratlar ijtimoiy tarmoqlarda tarqatildi.
Shahar bo‘ylab havo hujumi haqida kechqurun maxsus ogohlantirish berildi va portlashlar ovozi eshitildi. Rossiya Mudofaa vazirligi ushbu hujum bo‘yicha hozircha rasmiy bayonot bermadi.
Ushbu voqea Ukrainada xavfsizlik masalalarini yana bir bor dolzarb muammo sifatida ko‘rsatmoqda. Xulosa qilib aytganda, Kiyevda amalga oshirilayotgan havo hujumlari va uchuvchisiz uchqunlar orqali berilayotgan zarbalar fuqarolarning hayoti va xavfsizligiga katta tahdid solmoqda.
Bu kabi hodisalar poytaxtdagi tinchlik va barqarorlikka jiddiy xavf tug‘dirmoqda. Mutaxassislar va jamoatchilik vaziyatni katta e’tibor bilan kuzatishda davom etmoqda.

В Киеве в результате воздушной атаки восемь человек получили ранения
С 28 на 29 июля столица Украины Киев снова оказалась под ударами воздушных атак и взрывами. Об этом сообщает Zamin.uz.
Российские войска нанесли удар по городу с помощью беспилотников. По данным местных источников, атака произошла в Дарницком районе, в результате чего восемь человек, включая трехлетнего ребенка, получили ранения.
По словам главы Киевской городской военной администрации Тимура Ткаченко, ребенок был госпитализирован с ранениями средней тяжести, также еще четверо человек были доставлены в больницу для лечения. В результате атаки разбились окна в многоэтажных домах Дарницкого района, а также в социальных сетях были распространены фотографии, отражающие случаи разрушений, зафиксированные полицией.
Вечером по городу было дано специальное предупреждение о воздушной атаке, и были слышны звуки взрывов. Министерство обороны России пока не сделало официального заявления по поводу этой атаки.
Данный инцидент вновь подчеркивает актуальность вопросов безопасности в Украине. В заключение, воздушные атаки, проводимые в Киеве, и удары с помощью беспилотников представляют собой серьезную угрозу для жизни и безопасности граждан.
Такие события создают серьезную угрозу миру и стабильности в столице. Специалисты и общественность продолжают внимательно следить за ситуацией.