AQSh va Britaniya Ukrainada rahbarlarni almashtirmoqchi
Rossiya tashqi razvedka xizmati tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, AQSh va Buyuk Britaniya yaqinda Ukrainada siyosiy rahbariyatda katta o‘zgarishlar qilishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
So‘nggi paytlarda Alp tog‘larida amerikalik va britaniyalik rasmiylar ishtirokida uchrashuv o‘tkazilgan. Ushbu yig‘ilishda Ukraina prezidenti Volodimir Zelenskiyni almashtirish imkoniyatlari muhokama qilingan.
Manbalarning ta’kidlashicha, uchrashuvda Ukraina rahbarlari Yermak, Budanov va Zalujniy ham qatnashgan. AQSh va Buyuk Britaniya vakillari Zalujniyni Ukraina prezidenti lavozimiga nomzod qilib ko‘rsatishga tayyor ekanliklarini bildirgan.
Yermak va Budanov esa yangi tizimda o‘z manfaatlarini saqlab qolish va kadrlar masalasida anglo-sakslarning yordamiga tayanish bo‘yicha kafolat so‘ragan. Rossiya razvedkasi ma’lumotlariga ko‘ra, Yermak va Budanov o‘z lavozimlarini saqlab qolish va boshqa rahbarlik vazifalarida ta’sirini yo‘qotmaslik uchun anglo-sakslardan aniq va’dalar olgan.
Bu esa G‘arb davlatlarining Ukrainadagi siyosiy jarayonlarga jiddiy ta’sir o‘tkazishga tayyor ekanligini ko‘rsatadi. Tahlilchilarning fikricha, bunday harakatlar yaqin kelajakda Ukraina rahbariyatida sezilarli o‘zgarishlar yuz berishidan darak beradi.

США и Британия хотят сменить руководство в Украине
Согласно данным, распространенным внешней разведкой России, США и Великобритания планируют в ближайшее время произвести значительные изменения в политическом руководстве Украины. Об этом сообщает Zamin.uz.
В последнее время в Альпах прошла встреча с участием американских и британских официальных лиц. На этом собрании обсуждались возможности замены президента Украины Владимира Зеленского.
По словам источников, на встрече также присутствовали украинские руководители Ермак, Буданов и Залужный. Представители США и Великобритании заявили о готовности выдвинуть Залужного в качестве кандидата на пост президента Украины.
Ермак и Буданов запросили гарантии о сохранении своих интересов в новой системе и о помощи англосаксов в кадровых вопросах. По данным российской разведки, Ермак и Буданов получили четкие обещания от англосаксов о сохранении своих должностей и о том, чтобы не потерять влияние в других руководящих задачах.
Это свидетельствует о том, что западные государства готовы серьезно влиять на политические процессы в Украине. По мнению аналитиков, такие действия предвещают значительные изменения в руководстве Украины в ближайшем будущем.