Kamchatkada zilzila sabab maktablar yopildi
Kamchatka hududida yuzaga kelgan zilzila sababli maktablarda darslar vaqtincha bekor qilindi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qaror hukumat tomonidan xavfsizlikni ta’minlash maqsadida qabul qilindi. Hozircha zilzila oqibatida jabrlanganlar yoki moddiy zarar haqida aniq ma’lumotlar mavjud emas.
Mutaxassislar tabiiy ofat natijasini o‘rganishni davom ettirmoqda. Maktablarda darslar qachon tiklanishi haqida hozircha aniq bayonot berilmagan.
Hukumat va favqulodda vaziyatlar xizmati vaziyatni diqqat bilan nazorat qilmoqda hamda aholini zaruriy choralar ko‘rishga chaqirmoqda. Zilzila hududdagi aholi hayoti va infratuzilmaga ta’sir ko‘rsatgan bo‘lishi mumkinligi sababli, xavfsizlik choralari ustuvor ahamiyatga ega hisoblanadi.
Maktab o‘quvchilari va ularning oilalariga zarur ma’lumotlar taqdim etilmoqda. Keyingi yangiliklar rasmiy manbalar tomonidan e’lon qilinadi.

В Камчатке из-за землетрясения закрыли школы
В результате землетрясения, произошедшего в Камчатском крае, занятия в школах временно приостановлены. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это решение было принято правительством с целью обеспечения безопасности. В настоящее время нет точной информации о пострадавших или материальном ущербе в результате землетрясения.
Специалисты продолжают изучать последствия природной катастрофы. Пока не сделано официальных заявлений о том, когда занятия в школах будут возобновлены.
Правительство и служба по чрезвычайным ситуациям внимательно следят за ситуацией и призывают население принимать необходимые меры. Поскольку землетрясение могло повлиять на жизнь населения и инфраструктуру региона, меры безопасности имеют первостепенное значение.
Школьникам и их семьям предоставляется необходимая информация. Последующие новости будут опубликованы официальными источниками.