Prinsessa Beatris kichik qizi bilan omma oldida birinchi bor
Britaniyalik prinsessa Beatris eridan tug‘ilgan farzandlari bilan birga ilk bor kichik qizi Afina bilan jamoatchilik oldida namoyon bo‘ldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ular Londonda ayollar futboli bo‘yicha Yevro-2025 g‘oliblari sharafiga uyushtirilgan paradda qatnashdi. Beatris va turmush o‘rtog‘i Edoardo Mapelli Motsi odatda farzandlarini ommaning ko‘zidan uzoqda saqlashga harakat qiladi.
Biroq bu safar ular barcha farzandlarini olib, poytaxtning markazida joylashgan Bukingem saroyi yonida o‘tkazilgan paradga tashrif buyurdi. Oilada ikki qiz bor: Siyenna Elizabet va Afina Elizabet Rouz.
Shuningdek, Beatris erining avvalgi munosabatlaridan tug‘ilgan o‘g‘li Kristofer Vulfga ham mehr bilan ona bo‘lib kelmoqda. Prinsessa Beatris va Edoardo 22 yanvar kuni Afina ismli qizaloqqa ota-ona bo‘lishdi.
Afina belgilangan muddatdan ancha oldin dunyoga kelgan. Beatrisning so‘zlariga ko‘ra, homiladorlik davrida qiz doimiy tibbiy nazorat ostida bo‘lgan va ular erta tug‘ruq ehtimolini oldindan hisobga olib tayyorgarlik ko‘rishgan.
Beatris shunday deydi: “O‘sha oylarni eslaganimda, xavotir va ikkilanishlar bilan to‘la kunlar ko‘z oldimga keladi. Turmush o‘rtog‘im bilan boshidan bilib, tayyorgarlik ko‘rdik.
Endi esa men shu muammolarni boshdan kechirayotgan boshqalarga yordam berishni o‘zimga burch deb bilaman.”

Принцесса Беатрис впервые с маленькой дочерью на публике
Британская принцесса Беатрис впервые появилась на публике с маленькой дочерью Афиной и детьми, рожденными от мужа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Они участвовали в параде, организованном в честь победителей женского футбольного Евро-2025 в Лондоне. Беатрис и ее супруг Эдоардо Мапелли Моцци обычно стараются держать детей подальше от глаз общественности.
Однако на этот раз они привели всех своих детей на парад, который проходил рядом с Букингемским дворцом в центре столицы. В семье две девочки: Сиенна Элизабет и Афина Элизабет Роуз.
Также Беатрис с любовью заботится о сыне Кристофере Вульфе, рожденном от предыдущих отношений мужа. Принцесса Беатрис и Эдоардо стали родителями девочки по имени Афина 22 января.
Афина родилась значительно раньше срока. По словам Беатрис, во время беременности девочка находилась под постоянным медицинским наблюдением, и они заранее подготовились к возможности преждевременных родов.
Беатрис говорит: “Когда я вспоминаю те месяцы, перед глазами встают дни, полные тревоги и сомнений. Мы с мужем знали об этом и готовились.