AQSH va Rossiya orasida yashirin muzokaralar bo‘lib o‘tdi
AQSH va Rossiya o‘rtasida yashirin muzokaralar o‘tkazilganligi haqida ma’lumotlar oshkor bo‘ldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
AQSH davlat kotibi Marko Rubio Fox News telekanaliga bergan intervyusida shu hafta ikki davlat rasmiylari o‘rtasida yopiq sharoitda muzokaralar o‘tkazilganini ma’lum qildi. Unga ko‘ra, Kreml tomonidan muzokaralarda Vladimir Putin bevosita ishtirok etmagan, ammo boshqa yuqori darajali vakillar qatnashgan.
Marko Rubioning ta’kidlashicha, Amerika ma’muriyati ushbu muzokaralarda Ukrainada barqaror tinchlikni ta’minlash bo‘yicha kelishuvga erishishga harakat qilgan. Biroq, so‘nggi natijalar bu borada jiddiy yutuqlarga olib kelmagan.
Bu holat prezident Donald Trampda xavotir uyg‘otmoqda va siyosiy faoliyatda yangi choralar ko‘rishni talab qilishi mumkin. Muzokaralar davomida ikki tomon fikr almashgan bo‘lsa-da, vaziyatda tub o‘zgarish kuzatilmagan.
Ukrainada tinchlik o‘rnatish bo‘yicha harakatlar hozircha samarasiz qolmoqda. Ekspertlarning fikricha, yashirin uchrashuvlar murosa va kelishuvga umid uyg‘otsa-da, natijalar kutilgan darajada emas.
Shu sababli, Donald Trampning xavotiri ortib borayotgani va u siyosiy jarayonda yangi bosqichlarga tayyorlanayotgani aytilmoqda. Tahlilchilar nazarida, AQSH va Rossiya o‘rtasidagi ushbu muzokaralar kelajakda xalqaro munosabatlarda yangi yo‘nalishlar va keskin qarama-qarshiliklarga sabab bo‘lishi mumkin.

Состоялись скрытые переговоры между США и Россией
Сведения о том, что между США и Россией проводились секретные переговоры, стали известны. Об этом сообщает Zamin.uz.
Государственный секретарь США Марко Рубио в интервью телеканалу Fox News сообщил, что на этой неделе прошли закрытые переговоры между официальными лицами двух стран. По его словам, Кремль не допустил к переговорам Владимира Путина, однако другие высокопоставленные представители принимали участие.
Марко Рубио отметил, что администрация США пыталась достичь соглашения по обеспечению стабильного мира в Украине на этих переговорах. Однако последние результаты не привели к серьезным достижениям в этом направлении.
Эта ситуация вызывает беспокойство у президента Дональда Трампа и может потребовать новых мер в политической деятельности. Несмотря на то что стороны обменялись мнениями в ходе переговоров, в ситуации не наблюдается кардинальных изменений.
Попытки установить мир в Украине пока остаются безрезультатными. По мнению экспертов, хотя секретные встречи и вызывают надежду на компромисс и соглашение, результаты не соответствуют ожиданиям.
По этой причине сообщается, что беспокойство Дональда Трампа растет, и он готовится к новым этапам в политическом процессе. Аналитики считают, что эти переговоры между США и Россией могут в будущем привести к новым направлениям и резким противоречиям в международных отношениях.