Sven Ulrayx 6 yoshli o‘g‘lini yo‘qotdi
Germaniyaning mashhur “Bavariya” futbol klubi darvozaboni, 36 yoshdagi tajribali sportchi Sven Ulrayx shaxsiy hayotida yuz bergan og‘ir fojia haqida ochiq ma’lumot berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, yaqinda uzoq davom etgan og‘ir kasallik tufayli uning 6 yoshli o‘g‘li Len hayotdan ko‘z yumgan. Ulrayx o‘z bayonotida shunday dedi: “Yurakni tiladigan og‘riq bilan ma’lum qilamizki, o‘g‘limiz Len bir necha hafta avval og‘ir kasallik sabab hayotdan ko‘z yumdi.
Bu haqda ommaga ochiq bayonot berish qarorini qabul qilish biz uchun juda qiyin bo‘ldi. Biroq, atrofimizdagi yaqinlarimiz va jamoatchilik uchun bunday aniqlik zarur deb hisobladik”.
Darvozabon va uning rafiqasi qizlari bilan birga asta-sekin hayotga qaytishga harakat qilmoqda. Bunday og‘ir paytlarda oila, do‘stlar hamda “Bavariya” klubi tomonidan ko‘rsatilgan moddiy va ma’naviy yordam ular uchun juda muhim bo‘lgan.
Ulrayx so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi oylar davomida ularni qo‘llab-quvvatlagan barcha yaqinlarga, xususan “Bavariya” klubiga chuqur minnatdorlik bildiradi. Bu yordam ularning uchun bag‘rikenglik va mehr-muhabbatning namunasidir.
Shuningdek, Sven Ulrayx jurnalistlar va jamoatchilikni uning oilasiga hurmat bilan munosabatda bo‘lishga chaqirdi. U qo‘shimcha savol yoki murojaatlar tufayli yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan ruhiy zarbalar oldini olishni istaydi.

Свен Ульрайх потерял своего 6-летнего сына
Вратарь знаменитого футбольного клуба Германии «Бавария», 36-летний опытный спортсмен Свен Улайх открыл информацию о тяжелой трагедии, произошедшей в его личной жизни. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, недавно его 6-летний сын Лен ушел из жизни из-за длительной тяжелой болезни. Улайх в своем заявлении сказал: «С болью в сердце сообщаем, что наш сын Лен несколько недель назад ушел из жизни из-за тяжелой болезни.
Принять решение сделать публичное заявление об этом было для нас очень трудно. Однако мы посчитали, что такая ясность необходима для наших близких и общества».
Вратарь и его супруга стараются постепенно вернуться к жизни вместе с дочерьми. В такие тяжелые времена материальная и моральная поддержка со стороны семьи, друзей и клуба «Бавария» была для них очень важна.
По словам Улайха, он выражает глубокую благодарность всем близким, которые поддерживали их в последние месяцы, в частности клубу «Бавария». Эта помощь является примером доброты и любви для них.
Кроме того, Свен Улайх призвал журналистов и общественность относиться с уважением к его семье. Он хочет избежать эмоциональных травм, которые могут возникнуть из-за дополнительных вопросов или обращений.