Rossiya iyulda Ukrainada hududni kengaytirdi
Joriy yilning iyul oyida Rossiya Qurolli Kuchlari Ukraina hududida 564 kvadrat kilometr maydonni nazoratga oldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu ko‘rsatkich iyun oyiga nisbatan 8 kvadrat kilometrga ko‘proq bo‘lib, yil boshidan buyon eng yuqori natija sifatida qayd etildi. Deep State tahlilchilari ma’lumotlariga ko‘ra, 2024 yil noyabridan keyingi eng katta faollik aynan iyul oyida kuzatilgan.
Shu oyda rus armiyasi 730 kvadrat kilometr hududni egallab olgan bo‘lib, bu so‘nggi bir yildagi ikkinchi eng katta geografik o‘zgarish hisoblanadi. 2025 yil boshida past faollik kuzatilganidan so‘ng, hududlarni nazorat qilish uchun raqobat yana kuchaydi.
Mutasaddilar fikriga ko‘ra, iyul oyida erishilgan natijalar frontdagi vaziyatning dinamikasini va urushdagi yangi bosqichni ko‘rsatadi. Bu tendensiya Ukrainadagi harbiy harakatlar, hududiy nazorat va muvaffaqiyatlar haqida xalqaro jamoatchilik uchun muhim ahamiyatga ega.
Ukrinadagi front chizig‘idagi o‘zgarishlar va maydonlar uchun kurash kelgusi oylarda ham keskin davom etishi kutilmoqda. Iyul oyida qayd etilgan ko‘rsatkich Rossiya armiyasi uchun qo‘shimcha imkoniyatlar va strategik ustunliklar yaratmoqda.
Kuzatuvchilar esa har ikki tomon uchun urushning qanday davom etishini diqqat bilan kuzatmoqda. Ushbu ma’lumotlar frontdagi vaziyatni tahlil qilishda asosiy manba sifatida xizmat qiladi.

Россия в июле расширила территорию в Украине
В июле текущего года Российские Вооруженные Силы захватили 564 квадратных километра территории Украины. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот показатель на 8 квадратных километров больше по сравнению с июнем и зафиксирован как самый высокий результат с начала года. По данным аналитиков Deep State, самая большая активность наблюдалась именно в июле после ноября 2024 года.
В этом месяце российская армия захватила 730 квадратных километров территории, что является вторым по величине географическим изменением за последний год. После низкой активности в начале 2025 года конкуренция за контроль над территориями снова усилилась.
По мнению экспертов, результаты, достигнутые в июле, показывают динамику ситуации на фронте и новую стадию войны. Эта тенденция имеет важное значение для международного сообщества в контексте военных действий в Украине, территориального контроля и успехов.
Изменения на фронте в Украине и борьба за территории ожидается, что будут продолжаться и в ближайшие месяцы. Зафиксированный в июле показатель создает дополнительные возможности и стратегические преимущества для российской армии.
Наблюдатели внимательно следят за тем, как будет развиваться война для обеих сторон. Эти данные служат основным источником для анализа ситуации на фронте.