Krasnodarda kiosk sotuvchisi minglab lotereya biletini o‘g‘irladi
Rossiyaning Krasnodar viloyatida yuz bergan voqea politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, jinoyatchilik va umiddan ortiqcha ishonch o‘rtasidagi xavfli chegarani ko‘rsatadi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Krasnodarda 53 yoshli kiosk sotuvchisi ish joyidan 1000 dan ortiq lotereya biletini o‘g‘irladi. Ularning umumiy qiymati taxminan 200 ming rublga teng bo‘lib, bu hozirgi kurs bo‘yicha 26 million so‘mga yaqin.
Hududiy Ichki ishlar boshqarmasi ushbu holat yuzasidan ma’lumot berdi. Lotereya kioski egasining aytishicha, so‘nggi kunlarda savdo hajmi g‘alati tarzda oshganidan so‘ng sotuvchi ishga chiqmay qolgan.
Keyinchalik u politsiyaga murojaat qilgan. Tez orada huquq-tartibot organlari tomonidan ushlangan sotuvchi so‘roq vaqtida aybini tan oldi.
Politsiya ma’lumotida aytilishicha, erkak bir necha kun davomida ish vaqtida lotereya biletlariga pul to‘lamay olib, ularning himoya qatlamini tirnagan, ammo hech qanday yutuqqa erisha olmagan. Hozirda ushbu holat bo‘yicha firibgarlik moddasi bo‘yicha jinoyat ishi ochilgan.
Agar aybi isbotlansa, sotuvchi ikki yilgacha ozodlikdan mahrum qilinishi mumkin. Ushbu voqea umid va ishonch chegarasini aniq ko‘rsatib, jinoyatga olib borishi mumkinligini eslatadi.

В Краснодаре продавец киоска украл тысячи лотерейных билетов
Событие, произошедшее в Краснодарском крае России, по данным полиции, показывает опасную грань между преступностью и чрезмерной уверенностью. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Краснодаре 53-летний продавец киоска украл более 1000 лотерейных билетов со своего рабочего места. Их общая стоимость составляет примерно 200 тысяч рублей, что по текущему курсу близко к 26 миллионам сумов.
Региональное управление внутренних дел предоставило информацию по этому делу. По словам владельца лотерейного киоска, после того как объем продаж странным образом увеличился в последние дни, продавец перестал выходить на работу.
Позже он обратился в полицию. Вскоре задержанный продавец признал свою вину во время допроса.
По данным полиции, мужчина несколько дней подряд во время рабочего времени забирал лотерейные билеты, не оплачивая их, и царапал их защитный слой, однако никаких выигрышей не добился. В настоящее время по данному делу возбуждено уголовное дело по статье мошенничество.
Если его вина будет доказана, продавец может быть лишен свободы на срок до двух лет. Это событие четко показывает границу надежды и уверенности, напоминая о том, что она может привести к преступлению.