AAF federal amaldorlar ro‘yxatini e’lon qildi
AQSH siyosiy maydonida keskinlik ortib borayotgan bir paytda Donald Tramp tarafdorlarining yangi mojaro yaratuvchi harakati yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
O‘ng qarashdagi American Accountability Foundation (AAF) tashkiloti 175 nafar federal amaldor haqida to‘liq ma’lumotlarni ommaga taqdim etdi. Ushbu ro‘yxatda nafaqat ularning ism va lavozimlari, balki fotosuratlari va shaxsiy ma’lumotlari ham mavjud.
AAF ushbu shaxslarni radikal g‘oyalarni, xususan, tenglik, xilma-xillik va inklyuzivlik tamoyillarini targ‘ib qilishda ayblamoqda. Bu esa ularning jamoatchilik orasida tanqidga uchrashiga sabab bo‘lmoqda.
Ro‘yxat e’lon qilinishi bilan amaldorlar turli tahdidlar, bosim va onlayn ta’qiblarga duch keldi. Ba’zilari ishdan bo‘shatildi, ikki nafar xodim esa xavfsizlik sababli mamlakatdan chiqishga majbur bo‘ldi.
Qiziqarli jihati shundaki, ro‘yxatdagi ayrim amaldorlar hozirgi demokratik hukumatda emas, balki avvalgi respublikachi ma’muriyatda ham xizmat qilgan. Ularning faoliyati partiyalararo bo‘lishiga qaramay, inklyuziv qarashlar bilan bog‘liq tanqidlarga duch kelmoqda.
American Accountability Foundation o‘z faoliyatini asta-sekin Jo Bayden ma’muriyatiga qarshi yo‘naltirmoqda va bu tashkilot Donald Trampning qayta saylanish kampaniyasida siyosiy qurol sifatida foydalanilmoqda. Bu holat AQSHda siyosiy kurashning shaxsiy tahdid darajasiga ko‘tarilganini ko‘rsatadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ro‘yxatdagi 88 nafardan ortiq amaldor hukumatdan ketgan yoki ma’muriy ta’tilga chiqishga majbur bo‘lgan. Ba’zilari ishdan bo‘shatildi, boshqalari lavozimdan chetlatish yoki vazifani almashtirish tahdidi ostida o‘z ixtiyori bilan ketdi.
Bunday vaziyat davlat xizmatchilarining xavfsizligi va shaxsiy huquqlariga oid jiddiy muammolarni yuzaga keltiradi. Siyosiy qarashlardan qat’iy nazar, ommaviy ta’qiblar Amerika demokratik qadriyatlariga zid hisoblanadi.
Ushbu voqea siyosiy qarama-qarshiliklarning shaxsiy hayotga qanchalik aralashganini ochiq ko‘rsatmoqda. Jamoatchilik esa bu jarayonning qanday yakun topishini diqqat bilan kuzatmoqda.

AAF опубликовал список федеральных должностных лиц
В условиях нарастающей напряженности на политической арене США возникло новое противоречивое движение сторонников Дональда Трампа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Правоконсервативная организация American Accountability Foundation (AAF) представила общественности полную информацию о 175 федеральных чиновниках. В этом списке содержатся не только их имена и должности, но и фотографии, а также личные данные.
AAF обвиняет этих лиц в пропаганде радикальных идей, в частности, принципов равенства, разнообразия и инклюзивности. Это приводит к тому, что они подвергаются критике со стороны общественности.
С момента публикации списка чиновники столкнулись с различными угрозами, давлением и онлайн-преследованиями. Некоторые были уволены, двое сотрудников были вынуждены покинуть страну по соображениям безопасности.
Интересно, что некоторые из чиновников в списке служили не только в нынешнем демократическом правительстве, но и в предыдущей республиканской администрации. Несмотря на межпартийную деятельность, они сталкиваются с критикой, связанной с инклюзивными взглядами.
American Accountability Foundation постепенно направляет свою деятельность против администрации Джо Байдена, и эта организация используется как политическое оружие в кампании по переизбранию Дональда Трампа. Это свидетельствует о том, что политическая борьба в США достигла уровня личных угроз.
Согласно данным, более 88 чиновников из списка покинули правительство или были вынуждены взять административный отпуск. Некоторые были уволены, другие ушли по собственному желанию под угрозой отстранения от должности или смены работы.
Такая ситуация вызывает серьезные проблемы, касающиеся безопасности государственных служащих и их личных прав. Независимо от политических взглядов, массовые преследования считаются противоречащими американским демократическим ценностям.
Это событие открыто демонстрирует, насколько политические противоречия вмешиваются в личную жизнь. Общественность внимательно следит за тем, как этот процесс завершится.