Shahar meri Andrey Proshunin aholiga derazasiz joylarda qolmaslik va tashqarida bo‘lishdan iloji boricha tiyilish tavsiya qildi. Maktablar, plyajlar hamda ochiq basseynlar vaqtincha bo‘shatildi.
Jumladan, “Sirius” hududidagi Olimpiya inshootlari atrofida dam olayotganlar ham xavfsiz joylarga ko‘chirildi. Sochi aeroportida samolyotlarning parvoz va qo‘nishlariga cheklovlar joriy qilingan bo‘lib, ko‘plab reyslar kechiktirilmoqda.
Shuningdek, Abxaziya bilan chegaradagi “Psoy” nazorat-o‘tkazuv punkti vaqtincha yopildi. Hukumat fuqarolardan havo mudofaa tizimlari harakatlari yoki dron qoldiqlarini aks ettirgan videolarni suratga olmaslikni so‘ramoqda.
Bu choralar aholining xavfsizligini ta’minlash va favqulodda vaziyatlarning oldini olish maqsadida amalga oshirilmoqda. Shahar hokimiyati barcha fuqarolarni rasmiy ko‘rsatmalarga amal qilishga chaqirmoqda.

Начата эвакуация из-за угрозы атаки дронов в Сочи
В городе Сочи, Россия, туристы на пляжах были срочно эвакуированы в безопасные зоны из-за угрозы дронов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Мэр города Андрей Прошутин рекомендовал жителям не оставаться в местах без окон и по возможности избегать нахождения на улице. Школы, пляжи и открытые бассейны временно освобождены.
Кроме того, отдыхающие в районе "Сириус" также были перемещены в безопасные места. В аэропорту Сочи введены ограничения на взлеты и посадки самолетов, многие рейсы задерживаются.
Также временно закрыт контрольный пункт "Псоу" на границе с Абхазией. Правительство призывает граждан не снимать видео, отражающие действия систем воздушной обороны или остатки дронов.
Эти меры принимаются для обеспечения безопасности населения и предотвращения чрезвычайных ситуаций. Городские власти призывают всех граждан соблюдать официальные указания.