Tramp Vashingtonda xavfsizlikni kuchaytiradi
AQSH prezidenti Donald Tramp Vashington shahrida xavfsizlikni mustahkamlash va shahar muhitini tubdan yaxshilash maqsadida qat’iy choralar ko‘rishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uysiz shaxslar shoshilinch tarzda poytaxt hududidan chiqarilib, ularga shahardan uzoqda maxsus turar joylar ajratilishi belgilangan. Trampning so‘zlariga ko‘ra, u Vashingtonni tarixdagi eng xavfsiz va go‘zal shahar qilishni istaydi.
Uysizlar tez orada shahardan ketishi shartligi ta’kidlandi, jinoyatchilar esa qamoqxonalarga jo‘natiladi. Shuningdek, Trampning fikricha, jinoyatchilik darajasining oshishi sababli shahar xavfsizligini ta’minlash maqsadida milliy gvardiya qo‘shinlari safarbar qilinishi mumkin.
CNN telekanalining xabariga ko‘ra, immigratsiya va bojxona politsiyasi, Federal qidiruv byurosi, milliy gvardiya hamda ichki xavfsizlik vazirligi agentlari Vashingtonda qo‘shinlarni joylashtirish bo‘yicha tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu chora-tadbirlar jamoat tartibini tiklash, fuqarolarning xavfsizligini ta’minlash va shahar infratuzilmasini yaxshilash uchun muhim qadam sifatida baholanmoqda.
Shu bilan birga, ushbu qaror jamoatchilik orasida turli fikr va bahslarga sabab bo‘lmoqda. Prezidentimizning bu tashabbusi Vashington shahrining kelajakdagi rivojlanishiga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Трамп усиливает безопасность в Вашингтоне
Президент США Дональд Трамп планирует принять решительные меры для укрепления безопасности в городе Вашингтон и кардинального улучшения городской среды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бездомные лица будут срочно выдворены из столицы, им будут предоставлены специальные места для проживания вдали от города. По словам Трампа, он хочет сделать Вашингтон самым безопасным и красивым городом в истории.
Подчеркнуто, что бездомные должны покинуть город в ближайшее время, а преступники будут отправлены в тюрьмы. Также, по мнению Трампа, в связи с ростом уровня преступности могут быть мобилизованы войска национальной гвардии для обеспечения безопасности города.
Согласно информации телеканала CNN, иммиграционная и таможенная полиция, Федеральное бюро расследований, национальная гвардия и агенты министерства внутренней безопасности готовятся к размещению войск в Вашингтоне. Эти меры оцениваются как важный шаг для восстановления общественного порядка, обеспечения безопасности граждан и улучшения городской инфраструктуры.
В то же время это решение вызывает различные мнения и споры среди общественности. Ожидается, что эта инициатива президента окажет значительное влияние на будущее развитие города Вашингтон.