Tramp demokratlarni kognitiv testdan o‘tishga chaqirdi
AQSH prezidenti Donald Tramp yaqinda kognitiv testdan “a’lo” baho olganini ma’lum qildi va muxolif demokrat siyosatchilarni ham shu sinovdan o‘tishga chaqirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U ta’kidlashicha, test natijalari aniq va oshkora e’lon qilingan, shuning uchun bu mavzu bo‘yicha qo‘shimcha savollarga o‘rin yo‘q. Tramp o‘zining ijtimoiy tarmog‘ida barcha siyosatchilarni yaqinda Vashingtondagi harbiy shifoxonada topshirgan testdan o‘tishga chaqirishini bildirdi.
Shifokorlar uning natijasini yuqori baholaganini ta’kidladi. U so‘l radikal partiyalarning aksariyati bu testdan o‘tolmasligini aytdi.
Tramp o‘z bayonotida raqiblarini ham ochiq va shaffof sinovdan o‘tishga chaqirdi, shunda jamoatchilik ularning holatini solishtira oladi. AQSH tarixida eng keksa prezident bo‘lgan Tramp, yosh va aqliy barqarorlik haqida ko‘plab munozaralarga sabab bo‘lgan.
U o‘z yoshini Jo Baydenning inauguratsiya vaqtidagi yoshidan biroz katta ekanini eslatib o‘tdi. Shu bilan birga, u aqliy salomatlik bo‘yicha bahslarga misollar keltirdi.
Siyosiy maydonda Trampning bu bayonoti keskin munozaralarga sabab bo‘ldi. Bir tomonda test natijalarini oshkora e’lon qilayotgan prezident, ikkinchi tomonda esa uning chaqirig‘iga javob berishi kutilayotgan raqiblar mavjud.
Demokrat siyosatchilar tomonidan rasmiy javob yaqin vaqt ichida berilishi kutilmoqda. Tramp “testdan o‘ting” shiori bilan bahsni yangi bosqichga olib chiqmoqda.
Umuman olganda, kognitiv test mavzusi saylovchilar uchun axborot ochiqligi va shaffoflik mezoniga aylangan. Trampning fikricha, barcha uchun bir xil qoidalar qo‘llansa, siyosiy bahslar ham adolatli va oshkora kechadi.

Трамп призвал демократов пройти когнитивный тест
Президент США Дональд Трамп недавно сообщил, что получил "отличную" оценку на когнитивном тесте и призвал оппозиционных демократических политиков также пройти этот тест. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул, что результаты теста были четко и прозрачно опубликованы, поэтому нет места для дополнительных вопросов по этой теме. Трамп заявил, что призовет всех политиков пройти тест, который он недавно сдал в военном госпитале в Вашингтоне.
Врачи отметили, что его результат был высоко оценен. Он сказал, что большинство радикальных партий слева не смогут пройти этот тест.
В своем заявлении Трамп также призвал своих соперников пройти открытый и прозрачный тест, чтобы общественность могла сравнить их состояние. Будучи самым пожилым президентом в истории США, Трамп стал причиной множества споров о возрасте и умственной стабильности.
Он напомнил, что его возраст немного больше, чем возраст Джо Байдена во время инаугурации. В то же время он привел примеры споров о психическом здоровье.
Это заявление Трампа вызвало резкие споры в политической сфере. С одной стороны, президент открыто публикует результаты теста, с другой стороны, его соперники, от которых ожидается ответ на его призыв.
Официальный ответ от демократических политиков ожидается в ближайшее время. Трамп поднимает спор на новый уровень с лозунгом "Пройдите тест".
В целом, тема когнитивного теста стала критерием информационной открытости и прозрачности для избирателей. По мнению Трампа, если для всех будут применяться одни и те же правила, политические споры также будут справедливыми и прозрачными.