Bavariyada temiryo‘l kabellari kesildi, politsiya tergovda
Germaniyaning Bavariya viloyatida temiryo‘l infratuzilmasiga qarshi yangi hujum sodir bo‘ldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
12 avgust kuni ertalab soat 5:00 larda Koburg shahri yaqinidagi Rodental yo‘nalishida strelka va signal tizimlarida foydalaniladigan bir nechta kabellar noma’lum shaxslar tomonidan kesib tashlandi. Kabellar tezda ta’mirlandi, biroq politsiya bu hodisani diversiya, ya’ni qasddan amalga oshirilgan hujum sifatida o‘rganmoqda.
Zarar miqdori hozirgacha taxminan 20 ming yevroga baholanmoqda. Bu voqea iyul oyidan buyon Germaniyada temiryo‘l tarmog‘ida ro‘y bergan to‘rtinchi shunday hodisa hisoblanadi.
Oldinroq Dyusseldorf va Saksoniya-Anhalt hududlarida temiryo‘l obyektlariga yong‘in qo‘yilgan edi. Ushbu hujumlar uchun “Kommando Angry Birds” nomli chap radikal guruh o‘zini javobgar deb tan olgan.
Hozirgi paytda politsiya hodisaning sabablarini aniqlash va xavfsizlik choralarini kuchaytirish bo‘yicha ish olib bormoqda. Temiryo‘l infratuzilmasining barqaror ishlashi uchun bunday hujumlarning oldini olish muhim hisoblanadi.

В Баварии были перерезаны железнодорожные кабели, полиция проводит расследование
В германской земле Бавария произошло новое нападение на железнодорожную инфраструктуру. Об этом сообщает Zamin.uz.
12 августа около 5:00 утра на направлении Роденталь, недалеко от города Кобург, несколько кабелей, используемых в стрелочных и сигнализационных системах, были перерезаны неизвестными лицами. Кабели были быстро отремонтированы, однако полиция рассматривает этот инцидент как диверсию, то есть преднамеренное нападение.
Ущерб на данный момент оценивается примерно в 20 тысяч евро. Это событие стало четвертым подобным инцидентом в железнодорожной сети Германии с июля месяца.
Ранее в Дюссельдорфе и земле Саксония-Анхальт были подожжены объекты железной дороги. За эти нападения себя ответственным признала левая радикальная группа под названием "Коммандо Энгри Бердс".
В настоящее время полиция проводит работу по выяснению причин происшествия и усилению мер безопасности. Предотвращение подобных нападений имеет важное значение для стабильной работы железнодорожной инфраструктуры.