Arzamasda odobsiz erkak hibsga olindi
Arzamas shahrida yashovchi bir erkak omma oldida odobsiz va haqoratli hazillar qilgani uchun hibsga olindi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Pravilamag rasmiy manbasi ma’lum qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, u jamoat joyida bir guruh odamlar orasida qo‘pol so‘zlar bilan hazillashgan.
Guvohlarning aytishicha, erkak yo‘lovchilarning e’tirozlariga qaramay, haqoratli iboralarni ishlatishda davom etgan va o‘zini beadab hamda qo‘pol tutgan. Huquq-tartibot idoralari unga nisbatan “mayda bezorilik” moddasi bo‘yicha ish qo‘zg‘atdi.
Erkak qilmishini tan olib, afsus bildirgan. Sud qaroriga ko‘ra, u uch kunlik ma’muriy qamoq jazosiga hukm qilindi.
Ushbu voqea jamoat odobiga rioya qilishning muhimligini yana bir bor eslatdi. Jamoat joylarida odob-axloq qoidalariga amal qilish har bir fuqaroning burchi hisoblanadi.
Shunday holatlar oldini olish uchun odamlar o‘z so‘z va harakatlariga ehtiyotkorlik bilan yondashishi zarur. Bu nafaqat boshqalar hurmatiga, balki jamiyat tinchligi va tartibiga ham xizmat qiladi.

В Арзамасе задержан непристойный мужчина
В городе Арзамас был задержан мужчина за непристойные и оскорбительные шутки на публике. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом официально сообщил источник Pravilamag. По данным, он в общественном месте в кругу людей позволял себе грубые выражения в шутливой форме.
По словам свидетелей, мужчина, несмотря на возражения пассажиров, продолжал использовать оскорбительные выражения и вел себя невоспитанно и грубо. Правоохранительные органы возбудили против него дело по статье «мелкое хулиганство».
Мужчина признал свою вину и выразил сожаление. По решению суда ему назначено административное задержание на три дня.
Этот случай вновь напомнил о важности соблюдения общественной морали. Соблюдение правил поведения в общественных местах является обязанностью каждого гражданина.
Чтобы предотвратить подобные ситуации, людям необходимо внимательно относиться к своим словам и поступкам. Это служит не только уважению к другим, но и поддержанию мира и порядка в обществе.