Yekaterina Semyonova Missis Rossiya – 2025 g‘olibi bo‘ldi
Moskvada 15 avgust kuni bo‘lib o‘tgan 25-umumrossiya go‘zallik tanlovi — “Missis Rossiya – 2025” finali katta qiziqish bilan o‘tkazildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu nufuzli tanlovning g‘olibi Magnitogorsk shahrida istiqomat qiluvchi 37 yoshli Yekaterina Semyonova bo‘ldi, deb xabar berdi TASS axborot agentligi. Yekaterina Semyonova o‘z taassurotlarini ulashar ekan, Magnitogorsk shahridan ekanligini ta’kidladi.
U Janubiy Uraldagi Chelyabinsk viloyatida joylashgan bu shaharda yashaydi. Semyonova ilgari “Magnitki go‘zali”, “Ural federal okrugi go‘zali” va “Magnitogorsk marvaridi” kabi unvonlarni qo‘lga kiritgan.
Shuningdek, u tanlovda nafaqat ishtirokchi, balki tashkilotchi va sahna rejissyori sifatida ham faoliyat yuritganini aytdi. Uning asosiy maqsadi federal darajada sahnaga chiqib, bosh sovrinni qo‘lga kiritish edi va nihoyat bu orzu amalga oshdi.
Tanlovda ikkinchi muhim unvon — “Gran-pri Missis Rossiya – 2025” Samaradan kelgan Yuliya Smolyakovaga berildi. Ushbu tanlovda turli sohalardan kelgan ayollar, jumladan tadbirkorlar, pedagoglar, shifokorlar, harbiy xizmatchilar oilalari va ko‘p farzandli onalar ishtirok etdi.
Ulardan oltitasi to‘rt va undan ko‘p farzand tarbiyalayotgan onalar edi, bu esa alohida e’tiborga sazovor bo‘ldi. Tanlov doirasida 28 xil nominatsiya taqdim etildi.
Ulardan “Missis tabassum”, “Missis mehr-shafqat”, “Missis Internet” kabi unvonlar ham bor edi. Bundan tashqari, maxsus “Missis Vatan himoyachisi” unvoni ham taqdirlandi.
Asosiy unvonlardan tashqari, “Birinchi, ikkinchi va uchinchi vitse-missis Rossiya”, shuningdek, “Missis Rossiya Klassik” va “Birinchi vitse-missis Rossiya Klassik” nomlari ham berildi. Tanlovda jami 22 shahardan 46 nafar ayol qatnashdi.
Ishtirokchilar orasida Ingushetiya, Sevastopol, Kursk va boshqa hududlardan kelganlar bor edi. Eng yosh nomzod Smolensk shahridan Yuliya Savochkina bo‘lib, uning yoshi 26 da.
Eng katta yoshdagi ishtirokchi esa Nijniy Novgorod shahridan Marina Saveleva bo‘lib, u 63 yoshda. “Missis Rossiya” tanlovi birinchi marta 2000 yilda tashkil etilgan bo‘lib, uni “Ayollar sayyorasi” jamg‘armasi prezidenti Alla Markina boshqaradi.
Tanlov g‘oliblari “Woman Star World” jurnali muqovasida namoyish etiladi. O‘tgan yili bosh sovrinni Sankt-Peterburgdan bo‘lgan, uch farzand onasi 40 yoshli Lyudmila Rojneva qo‘lga kiritgan edi.
Joriy yilgi tanlov natijalari yana bir bor Rossiya ayollarining madaniy hayotida go‘zallik, kuch va oilaviy qadriyatlarning uyg‘unligini namoyish etdi.

Екатерина Семёнова стала победительницей конкурса Миссис Россия – 2025
В Москве 15 августа с большим интересом прошёл финал 25-го всероссийского конкурса красоты — «Миссис Россия – 2025». Об этом сообщает Zamin.uz.
Победительницей престижного конкурса стала 37-летняя Екатерина Семёнова, проживающая в городе Магнитогорск, сообщает информационное агентство ТАСС. Екатерина Семёнова, делясь своими впечатлениями, подчеркнула, что она из Магнитогорска.
Она живёт в этом городе, расположенном в Челябинской области на Южном Урале. Ранее Семёнова получила такие титулы, как «Красавица Магнитки», «Красавица Уральского федерального округа» и «Жемчужина Магнитогорска».
Также она отметила, что на конкурсе выступала не только как участница, но и как организатор и режиссёр сцены. Её главной целью было выйти на федеральный уровень и завоевать главный приз, и наконец эта мечта осуществилась.
Второй важный титул — «Гран-при Миссис Россия – 2025» — был присуждён Юлии Смоляковой из Самары. В конкурсе участвовали женщины из разных сфер, включая предпринимателей, педагогов, врачей, семьи военнослужащих и многодетных матерей.
Шесть из них воспитывают четырёх и более детей, что заслужило особое внимание. В рамках конкурса было представлено 28 различных номинаций.
Среди них были такие титулы, как «Миссис Улыбка», «Миссис Милосердие», «Миссис Интернет». Кроме того, был присуждён специальный титул «Миссис Защитница Отечества».
Помимо основных титулов, были также присуждены звания «Первая, вторая и третья вице-миссис Россия», а также «Миссис Россия Классик» и «Первая вице-миссис Россия Классик». В конкурсе приняли участие 46 женщин из 22 городов.
Среди участниц были представительницы Ингушетии, Севастополя, Курска и других регионов. Самой молодой кандидаткой стала 26-летняя Юлия Савочкина из Смоленска.
Самой возрастной участницей была 63-летняя Марина Савелёва из Нижнего Новгорода. Конкурс «Миссис Россия» был впервые организован в 2000 году и возглавляется президентом фонда «Женская планета» Аллой Маркиной.
Победительницы конкурса появятся на обложке журнала «Woman Star World». В прошлом году главный приз получила 40-летняя Людмила Рожнева из Санкт-Петербурга, мать троих детей.
Результаты нынешнего конкурса ещё раз продемонстрировали гармонию красоты, силы и семейных ценностей в культурной жизни российских женщин.