Braziliyalik ayol aeroportda 10 kilogramm kokain bilan ushlangan
Braziliyadan kelgan 42 yoshli ayol xalqaro aeroportda 10 kilogramm kokain moddasini noqonuniy olib o‘tishga uringan paytda qo‘lga olindi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U San-Paulu shahridan Shveysariyaga yo‘l olganida, shaxsiy bagajida yashirilgan narkotik moddasini olib o‘tishga harakat qilgan. Aeroportdagi zamonaviy nazorat tizimi va rentgen apparati yordamida bu jinoyat darhol aniqlanib, ayol ushlangan.
Ilgari, 2 avgust kuni uning bir chemodanidan bir necha yubkalar orasiga yashirilgan 5 kilogramm kokain topilgan edi. Keyingi kuni esa politsiya ikkinchi chemodanni tekshirganida yana 5 kilogramm narkotik moddani aniqladi.
Shu tariqa, jami 10 kilogramm kokain noqonuniy yo‘l bilan olib o‘tishga uringanligi aniqlandi. Bu holat jinoyatning nafaqat miqdori, balki uning tashkilotchiligi va xavfliligini ham ko‘rsatadi.
Hozirda huquqni muhofaza qilish organlari ayolga nisbatan qonuniy choralar ko‘rmoqda. Unga qarshi tergov ishlari olib borilmoqda va maxsus tartibda deportatsiya jarayoni boshlangan.
Maqsad ayolni o‘z yurtiga qaytarish va qonun oldida javobgarlikka tortishdir. Ushbu holat jinoyatchilikka qarshi kurashishda xalqaro hamkorlikning ahamiyatini yana bir bor tasdiqlaydi.

Бразильянка задержана в аэропорту с 10 килограммами кокаина
42-летняя женщина из Бразилии была задержана в международном аэропорту при попытке незаконно провезти 10 килограммов кокаина. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она направлялась из Сан-Паулу в Швейцарию и пыталась провезти наркотик, спрятанный в личном багаже. Благодаря современной системе контроля и рентген-аппарату в аэропорту преступление было сразу выявлено, и женщина была задержана.
Ранее, 2 августа, в одном из её чемоданов было обнаружено 5 килограммов кокаина, спрятанных между несколькими юбками. На следующий день полиция проверила второй чемодан и обнаружила ещё 5 килограммов наркотика.
Таким образом, было установлено, что она пыталась незаконно провезти в общей сложности 10 килограммов кокаина. Этот случай демонстрирует не только количество преступления, но и его организованность и опасность.
В настоящее время правоохранительные органы принимают законные меры в отношении женщины. Ведётся расследование, а также начат процесс депортации в особом порядке.
Цель — вернуть женщину на родину и привлечь к ответственности в соответствии с законом. Этот случай вновь подтверждает важность международного сотрудничества в борьбе с преступностью.