Vashingtonda 68 nafar jinoyatchi hibsga olindi
AQSHning poytaxti Vashingtonda federal va mahalliy huquq-tartibot organlari hamkorligida yirik maxsus operatsiya o‘tkazildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu operatsiya davomida jami 68 nafar shaxs hibsga olindi. Bu haqda mamlakat bosh prokurori Pem Bondi ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi.
Bondining so‘zlariga ko‘ra, kecha kechqurun federal xizmatchilar va Kolumbiya politsiyasi hamkorligida jinoyatchilikka qarshi reyd amalga oshirildi. Reyd davomida 300 dan ortiq shaxslar qayd etildi, 15 ta noqonuniy o‘qotar qurol musodara qilindi hamda bir necha jinoiy ishlar ochildi.
“Federal hamkorlarimiz bilan birga 68 nafar shaxs hibsga olindi. Ular orasida qotillikda gumon qilinayotganlar, giyohvand moddalar savdosi bilan shug‘ullangan shaxslar ham bor”, — dedi bosh prokuror.
Ma’lumotlarga ko‘ra, hibsga olinganlarning ayrimlari oldindan qidiruvda bo‘lgan. Hozirda ularga nisbatan surishtiruv ishlari va sud jarayonlari davom etmoqda.
Vashingtonda bunday keng ko‘lamli operatsiya so‘nggi oylarda birinchi marta o‘tkazildi. Mutaxassislar bu choralar shaharda xavfsizlikni mustahkamlash va jinoyatchilik darajasini sezilarli darajada kamaytirishga qaratilganini ta’kidlashmoqda.

В Вашингтоне задержали 68 преступников
В столице США Вашингтоне была проведена крупная специальная операция при сотрудничестве федеральных и местных правоохранительных органов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе этой операции было задержано всего 68 человек. Об этом в социальных сетях сообщил генеральный прокурор страны Пэм Бонди.
По словам Бонди, вчера вечером при совместной работе федеральных сотрудников и полиции Колумбии был проведён рейд против преступности. В ходе рейда было зафиксировано более 300 человек, изъято 15 единиц незаконного огнестрельного оружия, а также возбуждено несколько уголовных дел.
«Вместе с федеральными партнёрами было задержано 68 человек. Среди них есть подозреваемые в убийствах и лица, занимающиеся торговлей наркотиками», — заявил генеральный прокурор.
По данным, некоторые из задержанных находились в розыске. В настоящее время в отношении них продолжаются следственные действия и судебные процессы.
В Вашингтоне такая масштабная операция проводится впервые за последние месяцы. Эксперты отмечают, что эти меры направлены на укрепление безопасности в городе и значительное снижение уровня преступности.