Xarkovda dron zarbasi oqibatida besh kishi halok bo‘ldi
Xarkov viloyatida joylashgan besh qavatli uyga Rossiyaning to‘rtta droni zarba berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Xarkov viloyati harbiy ma’muriyati rahbari Oleg Sinegubovning ma’lum qilishicha, binoning birinchi, uchinchi va beshinchi qavatlarida yong‘in yuzaga kelgan, shuningdek, uyning bir qismi qulab tushgan. Xarkov shahri meri Igor Terexovning bildirishicha, zarba oqibatida besh kishi halok bo‘lgan, ulardan biri 1,5 yoshli qizaloqdir.
Bundan tashqari, 18 kishi jarohat olgan. Hozirda voqea joyida qutqaruv ishlari davom etmoqda.
Shu bilan birga, Rossiya 18-avgustga o‘tar kechasi Odessa, Sum va Pavlograd shaharlariga ham hujum qilgan. Sum viloyati harbiy ma’muriyati rahbari Oleg Grigorovning ta’kidlashicha, hujum natijasida fuqarolik infratuzilmasiga zarar yetgan, ammo jabrlanganlar yo‘q.
Hodisa yuzasidan qo‘shimcha tekshiruvlar olib borilmoqda. Voqea joyida xavfsizlik choralari kuchaytirilgan va aholiga ehtiyotkorlik bilan harakat qilish tavsiya etilgan.

В Харькове в результате удара дрона погибли пять человек
В Харьковской области четыре российских дрона нанесли удар по пятиэтажному дому. Об этом сообщил Zamin.uz.
По словам главы военной администрации Харьковской области Олега Синегубова, на первом, третьем и пятом этажах здания возник пожар, а также часть дома обрушилась. По словам мэра Харькова Игоря Терехова, в результате удара погибли пять человек, среди них 1,5-годовалая девочка.
Кроме того, 18 человек получили ранения. В настоящее время на месте происшествия продолжаются спасательные работы.
В то же время Россия в ночь на 18 августа также атаковала города Одесса, Сумы и Павлоград. По словам главы военной администрации Сумской области Олега Григоров, в результате атаки была повреждена гражданская инфраструктура, но пострадавших нет.
По факту происшествия проводится дополнительное расследование. На месте происшествия усилены меры безопасности, населению рекомендовано действовать осторожно.