Amerika Qo‘shma Shtatlarining Baltimor shahrida joylashgan port hududida katta favqulodda holat yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
CBS telekanali tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, Patapsko daryosida turgan yuk kemasida kuchli portlash sodir bo‘ldi. Ushbu portlash kema ostida paydo bo‘lgan yong‘in sababli yuzaga kelgan.
Hodisa Frensis Skott-Ki ko‘prigi yaqinida ro‘y bergan bo‘lib, bu holat shahar aholisi va port xodimlari orasida xavotir uyg‘otdi. Yong‘in xizmati va qutqaruvchilar zudlik bilan voqea joyiga yetib borib, yong‘inning tarqalishini oldini olishdi.
Shu bilan birga, kemada bo‘lgan barcha shaxslar xavfsizlik choralariga muvofiq evakuatsiya qilindi. Hozirda rasmiy idoralar portlashning aniq sabablarini tergov qilmoqda.
Hodisa ortidan Baltimor portida xavfsizlik choralari kuchaytirildi. Eslatib o‘tamiz, Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi portlarda yuk kemalarida yuz beradigan yirik yong‘in va portlash holatlari kamdan-kam uchraydi.
Shu sababli mazkur voqea mahalliy hamda xalqaro ommaviy axborot vositalarining diqqat markaziga aylandi.

В порту Балтимора на грузовом судне произошёл сильный взрыв
В порту города Балтимор в Соединенных Штатах Америки произошла крупная чрезвычайная ситуация. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации телеканала CBS, на грузовом судне, стоящем на реке Патапско, произошел мощный взрыв. Этот взрыв возник из-за пожара, который начался под судном.
Инцидент произошел недалеко от моста Фрэнсиса Скотта Ки, что вызвало обеспокоенность среди жителей города и работников порта. Пожарные службы и спасатели оперативно прибыли на место происшествия и предотвратили распространение огня.
Кроме того, все находившиеся на судне были эвакуированы в соответствии с мерами безопасности. В настоящее время официальные органы расследуют точные причины взрыва.
После инцидента меры безопасности в порту Балтимора были усилены. Напомним, что крупные пожары и взрывы на грузовых судах в портах Соединенных Штатов случаются крайне редко.
По этой причине данное событие привлекло внимание местных и международных средств массовой информации.