Donald Tramp urushlarni to‘xtatishni maqsad qilmoqda
AQSH sobiq prezidenti Donald Tramp urushlarni to‘xtatish va Ukrainadagi nizoni hal etish istagini bildirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U bu fikrini amerikalik jurnalist Mark Levin bilan suhbat davomida bayon qildi. Trampning so‘zlariga ko‘ra, urushlarni to‘xtatish uning asosiy maqsadlaridan biridir.
U aytdiki, ayniqsa, hozirgi vaziyatda urushni to‘xtatish juda muhimdir. Ukrainadagi mojaro yuzasidan gapirar ekan, Tramp o‘rtamizda okean borligini, shuning uchun AQSHning bu mojaroda faol ishtirok etishi shart emasligini ta’kidladi.
Uning fikricha, agar urushga chek qo‘yish imkoniyati paydo bo‘lsa, bu katta yutuq bo‘ladi. Shuningdek, Tramp Hindiston va Pokiston o‘rtasidagi kelishmovchiliklarni bartaraf etishda ham o‘zining muhim rol o‘ynaganini aytdi.
U yana boshqa ba’zi nizolarni hal etganligi tufayli xalqaro maydonda nufuzining oshganini ta’kidladi. Trampning bu so‘zlari uning tinchlikka intilishini ko‘rsatadi.
Urushlarning oldini olish va mintaqaviy nizolarni hal etish bo‘yicha sa’y-harakatlar davom etmoqda. Bu boradagi harakatlar global barqarorlik va tinchlikka xizmat qiladi.

Donald Трамп ставит целью остановить войны
Бывший президент США Дональд Трамп выразил желание остановить войны и разрешить конфликт на Украине. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он высказал эту мысль в ходе беседы с американским журналистом Марком Левином. По словам Трампа, прекращение войн является одной из его главных целей.
Он отметил, что особенно в нынешней ситуации остановка войны крайне важна. Говоря о конфликте на Украине, Трамп подчеркнул, что между нами находится океан, поэтому активное участие США в этом конфликте не обязательно.
По его мнению, если появится возможность положить конец войне, это будет большим достижением. Также Трамп заявил, что сыграл важную роль в урегулировании разногласий между Индией и Пакистаном.
Он подчеркнул, что благодаря решению некоторых других конфликтов его авторитет на международной арене возрос. Эти слова Трампа демонстрируют его стремление к миру.
Продолжаются усилия по предотвращению войн и разрешению региональных конфликтов. Эти действия способствуют глобальной стабильности и миру.