Istanbulda o‘zbekistonlik ayol eri tomonidan pichoqlandi
Istanbul shahrining Umraniya tumanida 33 yoshli O‘zbekiston fuqarosi Nigina Sattorova eri tomonidan pichoqlanib vafot etdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Hodisa Aytosh ko‘chasida sodir bo‘ldi. Guvohlarning ma’lumotiga ko‘ra, 1992 yilda tug‘ilgan ayol turmush o‘rtog‘i tomonidan rashk sababli omma oldida bo‘ynidan pichoqlangan.
Tez yordam xizmati yetib kelganda, ayol allaqachon hayotdan ko‘z yumgan edi. Hodisa yuz berganidan so‘ng, qotillikda gumon qilingan ikki kishi ushlangan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ayolning eri jinoyatdan so‘ng do‘stiga qo‘ng‘iroq qilib, o‘rmon hududiga qochishga harakat qilgan. Politsiya tezkor harakat qilib, keng qamrovli qidiruv o‘tkazdi va qisqa vaqt ichida gumonlanuvchi hamda uning do‘stini qo‘lga oldi.

В Стамбуле женщина из Узбекистана была ранена ножом своим мужем
В районе Умрания города Стамбула 33-летняя гражданка Узбекистана Нигина Сатторова была зарезана своим мужем. Об этом сообщает Zamin.uz.
Инцидент произошёл на улице Айтош. По словам свидетелей, женщина 1992 года рождения была зарезана в шею своим супругом на почве ревности на глазах у прохожих.
Когда приехала скорая помощь, женщина уже скончалась. После происшествия были задержаны двое подозреваемых в убийстве.
По информации, муж женщины после преступления позвонил своему другу и попытался скрыться в лесу. Полиция оперативно провела масштабные поиски и в короткие сроки задержала подозреваемого и его друга.
В настоящее время тело погибшей направлено на судебно-медицинскую экспертизу. По факту происшествия продолжается расследование.