Meksikada yo‘l bo‘yida olti bosh topildi
Meksikaning yo‘l bo‘yida noyob va hayratlanarli holda olti erkakning tanasiz boshlarining topilishi voqeasi yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu hodisa 19 avgust kuni sodir bo‘lib, mahalliy “La Jornada” nashri tomonidan xabar qilindi. Meksika Davlat jamoat xavfsizligi tizimining ma’lumotlariga ko‘ra, soat tonggi 6:45 da 911 favqulodda xizmatiga bir shaxs yo‘l bo‘yida boshga o‘xshash narsani ko‘rib qolganligi haqida murojaat qilgan.
Bu xabar asosida politsiya darhol voqea joyiga yetib borib, tekshiruv o‘tkazdi. Huquq-tartibot organlari ma’lumotlariga ko‘ra, topilgan boshlarning yuz qismi teridan ajratilgan bo‘lib, ularning yonida jinoyatchi guruhlar tomonidan qoldirilgan deb hisoblangan yozuvlar mavjud.
Ushbu yozuvlar mahalliy hududdagi zo‘ravonlik va qotilliklarga aloqador shaxslarga qaratilganligi taxmin qilinmoqda. Norasmiy manbalarda aytilishicha, bu jinoyat San-Martin Tecmelukan hududi yaqinida hududiy nazorat uchun kurashayotgan jinoyatchi guruhlar o‘rtasidagi hisob-kitob bo‘lishi mumkin.
Olti bosh chirigan holda o‘tloq hududdan topilgan bo‘lib, ular Villa Mariano Matamoros yo‘li yaqinidagi Atotonilko-Ikstakuistla yo‘nalishidagi hududdan olib chiqilgan. Tlaskala shtati Bosh prokuraturasi mazkur holat bo‘yicha keng qamrovli tergov ishlarini boshladi.
Tergovchilar va sud-tibbiyot mutaxassislari voqea joyiga borib, zarur chora-tadbirlarni amalga oshirdi hamda dastlabki tekshiruvlarni boshladi. Ushbu hodisa mahalliy aholi orasida katta xavotir va shok uyg‘otdi.
Ekspertlar bunday noyob va jiddiy qotillik holatlarini puxta va sinchkovlik bilan o‘rganish zarurligini ta’kidlamoqda. Tergov jarayoni davom etmoqda va voqeaning barcha tafsilotlari aniqlanmoqda.

В Мексике на обочине дороги нашли шесть голов
В Мексике на обочине дороги произошло редкое и шокирующее событие — обнаружение шести безголовых мужских голов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Инцидент произошёл 19 августа и был освещён местным изданием «La Jornada». По данным Государственной системы общественной безопасности Мексики, в 6:45 утра в службу экстренной помощи 911 обратился человек, который заметил на обочине дороги предмет, похожий на голову.
На основании этого сообщения полиция немедленно прибыла на место происшествия и провела расследование. По информации правоохранительных органов, лица найденных голов были отделены от кожи, рядом с ними находились надписи, предположительно оставленные преступными группировками.
Считается, что эти надписи адресованы лицам, связанным с насилием и убийствами в данном районе. По неофициальным данным, это может быть расчёт между преступными группировками, борющимися за территориальный контроль в районе Сан-Мартин Текмелукан.
Шесть голов были найдены в разлагающемся состоянии на лугу, в районе дороги Вилла Мариано Матаморос, недалеко от направления Атотонилко-Икстакуистла. Генеральная прокуратура штата Тласкала начала широкомасштабное расследование данного случая.
Следователи и судебно-медицинские эксперты выехали на место происшествия, приняли необходимые меры и начали предварительное расследование. Это событие вызвало большой страх и шок среди местного населения.
Эксперты подчёркивают необходимость тщательного и скрупулёзного изучения таких редких и серьёзных случаев убийств. Расследование продолжается, все детали происшествия устанавливаются.