Moskva Sviblovoda qo‘shni janjalida bir kishi halok bo‘ldi
Rossiya poytaxti Moskva shahrining shimoli-sharqiy qismida joylashgan Sviblovo tumanida jiddiy voqea yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ko‘p qavatli uylardan birida 37 yoshli mahalliy fuqaro spirtli ichimlik iste’mol qilayotgan paytda qo‘shni xonadondan baland musiqa ovozi uni bezovta qilgan. U musiqani o‘chirishni so‘rash uchun qo‘shnilariga bordi.
Ammo mojaroga aylanib ketgan voqea natijasida bir kishi halok bo‘ldi. Gumonlanuvchi aytishicha, u mojaro yuz berishini oldindan sezib, o‘z bilan ikki ta oshxona pichog‘ini olgan.
Qo‘shnilar bilan janjal paytida u pichoq bilan ularga tan jarohati yetkazgan. Jabrlanganlardan biri shifoxonaga yetkazilganiga qaramay, olgan og‘ir jarohatlari sabab hayotdan ko‘z yumgan.
Huquqni muhofaza qiluvchi organlar gumonlanuvchini qo‘lga olgan va u qilmishini tan olgan. Prokuratura ishni alohida nazoratga olib, jinoyatchiga qonun doirasida jazo tayinlanishini ma’lum qilmoqda.
Ushbu voqea ijtimoiy hayotda tinchlik va qo‘shnichilik munosabatlarining ahamiyatini yana bir bor ko‘rsatdi.

Москва Свиблово: в соседнем конфликте погиб человек
В северо-восточной части российской столицы Москвы, в районе Свиблово, произошёл серьёзный инцидент. Об этом сообщает Zamin.uz.
В одном из многоэтажных домов 37-летний местный житель, употребляя спиртные напитки, был обеспокоен громкой музыкой из соседней квартиры. Он пришёл к соседям, чтобы попросить выключить музыку.
Однако ситуация переросла в конфликт, в результате которого один человек погиб. По словам подозреваемого, он заранее почувствовал, что может возникнуть ссора, и взял с собой два кухонных ножа.
Во время ссоры с соседями он нанес им телесные повреждения ножом. Один из пострадавших, несмотря на доставку в больницу, скончался от полученных тяжёлых ран.
Правоохранительные органы задержали подозреваемого, который признал свою вину. Прокуратура взяла дело под особый контроль и заявляет, что преступник будет наказан в соответствии с законом.