Janubiy Karolinada yashovchi amerikalik erkak katta tavakkal qilib, bir xil raqamlar kombinatsiyasidan iborat 162 ta Pick 4 lotereya chiptasini sotib oldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z his-tuyg‘ulariga ishongan holda 1-7-3-1 raqamlariga yaxshi omad tilaganini aytdi. Shu sababli, u ushbu raqamlar bilan jami 339 dollar sarflab, chiptalarni xarid qildi.
Natijada, uning omadli chiqishi tufayli 811 ming dollar miqdorida katta sovrin yutib oldi. Bu summa Pick 4 o‘yinida bir kishiga to‘langan eng katta mukofot sifatida tarixda qolmoqda.
G‘olib o‘zining his-tuyg‘ulari haqida gapirar ekan, juda hayajonlanganini ta’kidladi. Bundan tashqari, lotereya tashkilotchilarining ma’lumot berishicha, uning omadidan ilhomlangan yana bir xaridor ham aynan shu raqamlar bilan chipta sotib olib, 25 ming 400 dollar miqdorida sovrin qo‘lga kiritdi.

В Южной Каролине выиграли 811 тысяч долларов в лотерею
Житель Южной Каролины, американец, решился на большой риск и купил 162 билета лотереи Pick 4 с одинаковой комбинацией цифр. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он сказал, что, доверяя своим чувствам, пожелал удачи числам 1-7-3-1. Поэтому он потратил в общей сложности 339 долларов на покупку билетов с этими цифрами.
В результате его удача принесла ему крупный выигрыш в размере 811 тысяч долларов. Эта сумма остается самой большой выплатой одному человеку в игре Pick 4 в истории.
Победитель, рассказывая о своих чувствах, отметил, что был очень взволнован. Кроме того, по информации организаторов лотереи, еще один покупатель, вдохновленный его удачей, также купил билет с этими же цифрами и выиграл приз в размере 25 400 долларов.