Germaniya Eronga sayohatni tavsiya qilmaydi
Germaniya hukumati o‘z fuqarolariga Eronga sayohat qilmaslikni tavsiya qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Shuningdek, hozirda Eronda bo‘lib turgan nemis fuqarolariga mamlakatni tark etish haqida ogohlantirish berdi. Bu haqda Ozod Eron portali xabar berdi.
Rasmiy Berlinning bunday chorasi Eronga qarshi yangi sanksiyalar joriy etilishi bilan bog‘liqdir. Sanksiyalar sababli Tehron tomonidan javob choralarining ko‘rilishi ehtimoli mavjudligi ta’kidlanmoqda.
Germaniya hukumati fuqarolarining xavfsizligini ta’minlash maqsadida ushbu tavsiyalarni berdi. Sayohatni rejalashtirayotganlar va hozirda Eronda bo‘lganlar uchun bu ogohlantirish muhimdir.
Mamlakatdagi siyosiy vaziyat va xavfsizlik holati sababli ehtiyot choralarini ko‘rish zarurati mavjud. Germaniya tashqi ishlar vazirligi vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqda va zarur bo‘lganda qo‘shimcha choralar ko‘rishi mumkinligini ma’lum qildi.
Fuqarolarga o‘z xavfsizligini birinchi o‘ringa qo‘yish tavsiya etiladi. Eronga sayohat qilishdan oldin rasmiy manbalardan ma’lumot olish muhimdir.
Shuningdek, mamlakatda yuzaga kelgan noaniqliklar sababli sayohatlarni kechiktirish yoki bekor qilish maqsadga muvofiqdir. Germaniya hukumati o‘z fuqarolariga xavfsizlikni ta’minlash uchun barcha zarur yordamni ko‘rsatishga tayyorligini bildirdi.

Германия не рекомендует путешествовать в Иран
Правительство Германии рекомендовало своим гражданам не путешествовать в Иран. Об этом сообщил Zamin.uz.
Кроме того, гражданам Германии, которые в настоящее время находятся в Иране, было рекомендовано покинуть страну. Об этом сообщил портал Ozod Eron.
Такое решение официального Берлина связано с введением новых санкций против Ирана. Отмечается вероятность ответных мер со стороны Тегерана из-за санкций.
Правительство Германии дало эти рекомендации с целью обеспечения безопасности своих граждан. Это предупреждение важно для тех, кто планирует поездку и тех, кто уже находится в Иране.
Из-за политической ситуации и состояния безопасности в стране необходимо принимать меры предосторожности. Министерство иностранных дел Германии внимательно следит за ситуацией и заявило о возможности принятия дополнительных мер при необходимости.
Гражданам рекомендуется ставить свою безопасность на первое место. Перед поездкой в Иран важно получать информацию из официальных источников.
Также в связи с возникшими в стране неопределённостями целесообразно отложить или отменить поездки. Правительство Германии заявило о готовности оказать всю необходимую помощь своим гражданам для обеспечения их безопасности.