Erik Tramp prezidentlikka nomzod bo‘lishi mumkinligi aytildi
AQSH prezidenti Donald Trampning o‘g‘li Erik Tramp kelajakda Amerika Qo‘shma Shtatlarida davlat rahbarligi uchun kurashishi mumkinligini inkor etmadi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Nikkei nashriga bergan intervyusida jurnalistning “Prezidentlikka nomzod bo‘lishingiz mumkinmi?” degan savoliga u aniq “yo‘q” yoki “ha” deb javob bermadi. Erik Tramp bu imkoniyatni hech qachon butunlay rad etmasligini ta’kidladi, biroq hozirda o‘zini ko‘proq biznes sohasida faol deb hisoblashini aytdi.
U World Liberty Financial nomli kriptovalyuta kompaniyasiga rahbarlik qiladi va moliya hamda texnologiya sohalarida faoliyat yuritadi. Bir necha kun oldin Donald Tramp navbatdagi prezidentlik saylovlarida ishtirok etmasligini ma’lum qilgan edi.
Shu sababli Erik Trampning ehtimoliy nomzodi siyosiy doiralarda katta qiziqish uyg‘otmoqda. Ekspertlar fikricha, agar Erik Tramp prezidentlikka da’vogar bo‘lsa, u otasining siyosiy merosini davom ettirishi bilan birga Amerika siyosatida yangi o‘zgarishlar va yangiliklar olib kelishi mumkin.

Эрик Трамп может стать кандидатом в президенты
Сын президента США Дональда Трампа, Эрик Трамп, не исключил возможность борьбы за пост главы государства в Соединённых Штатах Америки в будущем. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интервью изданию Nikkei на вопрос журналиста «Можете ли вы стать кандидатом в президенты?» он не дал однозначного ответа «да» или «нет». Эрик Трамп подчеркнул, что никогда полностью не отвергает такую возможность, однако в настоящее время считает себя более активным в бизнес-сфере.
Он возглавляет криптовалютную компанию World Liberty Financial и работает в сферах финансов и технологий. Несколько дней назад Дональд Трамп объявил, что не будет участвовать в следующих президентских выборах.
По этой причине потенциальная кандидатура Эрика Трампа вызывает большой интерес в политических кругах. По мнению экспертов, если Эрик Трамп станет претендентом на пост президента, он сможет не только продолжить политическое наследие своего отца, но и привнести новые изменения и инновации в американскую политику.