Charlz III O‘zbekiston Mustaqilligini samimiy tabrikladi
Buyuk Britaniya qiroli Charlz III va qirolicha Kamilla O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev hamda butun xalqimizni Mustaqillik kuni bilan samimiy tabrikladilar. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Qiroli Charlz III o‘z maktubida O‘zbekiston davlatining suverenitetini qo‘llab-quvvatlash, ikki mamlakat o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlikni yanada mustahkamlashga bo‘lgan intilishlarni alohida ta’kidlagan. Maktubda shunday deyiladi: “Men va rafiqam Siz janobi oliylaringizga hamda O‘zbekiston xalqiga Mustaqillik kuningiz munosabati bilan eng ezgu tilaklarimizni yo‘llaymiz.” Charlz III O‘zbekistonni Buyuk Britaniya uchun muhim hamkor sifatida baholagan va ikki davlat o‘rtasidagi o‘zaro anglashuv, hurmat hamda ishonch asosidagi munosabatlar kelajakda yanada rivojlanishiga ishonch bildirgan.
Bu tabrik mamlakatlarimiz o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlik rishtalarining mustahkamlanishiga xizmat qiladi. Shuningdek, u O‘zbekistonning mustaqillik yo‘lida erishgan yutuqlari va xalqimizning tinchlik hamda barqarorlikka bo‘lgan intilishlarini xalqaro maydonda e’tirof etilishidir.
Buyuk Britaniya tomonidan bildirilgan samimiy tilaklar O‘zbekiston bilan aloqalarni yanada rivojlantirish va mustahkamlashga xizmat qiladi.

Чарльз III искренне поздравил Узбекистан с независимостью
Король Великобритании Чарльз III и королева Камилла искренне поздравили Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева и весь наш народ с Днём независимости. Об этом сообщил Zamin.uz.
В своём письме король Чарльз III особо подчеркнул поддержку суверенитета государства Узбекистан, стремление укреплять дружбу и сотрудничество между двумя странами. В письме говорится: «Мы с моей супругой направляем Вашему Высочеству и народу Узбекистана наши наилучшие пожелания по случаю Дня независимости». Чарльз III оценил Узбекистан как важного партнёра для Великобритании и выразил уверенность в дальнейшем развитии взаимопонимания, уважения и доверия между двумя государствами.
Это поздравление способствует укреплению дружеских и партнёрских связей между нашими странами. Кроме того, оно является признанием на международной арене достижений Узбекистана на пути независимости и стремления нашего народа к миру и стабильности.
Искренние пожелания, выраженные Великобританией, способствуют дальнейшему развитию и укреплению отношений с Узбекистаном.