Florida fuqarosi Betmen pijamasida o‘g‘rini ushladi
AQShning Florida shtatida yashovchi bir fuqaro tungi paytda qo‘shnisining avtomobiliga bostirib kirgan o‘g‘rini politsiya kelguniga qadar o‘zi ushlab qoldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Qiziqarli jihati shundaki, u buni Betmen obraziga o‘xshash pijama kiygan holda amalga oshirdi, deb xabar beradi SCMP nashri. Voqea Keyp Koral shahrida sodir bo‘ldi.
Ertalab soat 2 larda politsiyaga bir nechta avtomobilga hujum qilinganligi haqida xabar kelib tushdi. Gumonlanuvchi 20 yoshli Jastin Shimpl bir nechta mashinani ochib, ichidagi buyumlarni talon-toroj qilgan.
Shu paytda avtomobillardan birining egasi Kayl Myvett uydan chiqishga majbur bo‘ldi. U signal ovozidan uyg‘onib, ko‘chaga chiqqanida o‘g‘rining yuk mashinasini kavlashini ko‘rdi.
Myvett orqadan yetib borib, qaroqchini ushlab qoldi va politsiya yetib kelguniga qadar uni nazoratda ushlab turdi. Huquq-tartibot xodimlari voqea joyiga kelgach, Myvettning jasoratini yuqori baholadi va hattoki u bilan xotira uchun suratga tushdi.
Aniqlanishicha, Shimpl avval ham o‘g‘irlik uchun politsiya nazoratiga tushgan. Bu safargi hibs davomida u uchta yirik va ikkita kichik o‘g‘rilikda ayblanmoqda.
Jinoyatchidan naqd pul, qimmatbaho qo‘l soatlari, 500 dollardan ortiq sovg‘a kartalari hamda umumiy qiymati 300 dollar bo‘lgan ikkita Ray-Ban ko‘zoynak topildi.

Гражданин Флориды поймал вора в пижаме Бэтмена
Житель штата Флорида в США самостоятельно задержал вора, который ночью проник в автомобиль его соседа, до прибытия полиции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Интересно, что он сделал это, надев пижаму, похожую на образ Бэтмена, сообщает издание SCMP. Событие произошло в городе Кейп-Корал.
Рано утром около 2 часов в полицию поступило сообщение о нападении на несколько автомобилей. Подозреваемый, 20-летний Джастин Шимпл, открыл несколько машин и ограбил находившиеся внутри вещи.
В это время владелец одного из автомобилей, Кайл Миветт, был вынужден выйти из дома. Проснувшись от сигнала тревоги и выйдя на улицу, он увидел, как вор пытается завести грузовик.
Миветт догнал злоумышленника сзади, задержал его и удерживал под контролем до прибытия полиции. Правоохранители, прибыв на место происшествия, высоко оценили храбрость Миветта и даже сфотографировались с ним на память.
Выяснилось, что Шимпл ранее уже попадал под наблюдение полиции за кражи. В этот раз во время ареста ему предъявлены обвинения в трех крупных и двух мелких кражах.
У преступника были изъяты наличные деньги, дорогие наручные часы, подарочные карты на сумму более 500 долларов, а также две очки Ray-Ban общей стоимостью 300 долларов.