Amerika brendlariga qiziqish dunyoda kamaymoqda
Jahon iste’molchilari orasida Amerika brendlariga bo‘lgan qiziqish kamaymoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
McDonald’s kompaniyasining bosh ijrochi direktori Kris Kempchinski CNBC telekanaliga bergan intervyusida shuni ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu holatning asosiy sababi dunyo bo‘ylab Qo‘shma Shtatlar haqidagi ijobiy tasavvurning zaiflashishi bilan bog‘liqdir.
Kempchinski aytishicha, kompaniya to‘rt marta global so‘rovnoma o‘tkazgan. So‘rovnomada ishtirokchilarga “Amerikani davlat sifatida qanday baholaysiz?
Amerika brendlariga munosabatingiz qanday? McDonald’s haqida fikringiz qanday?” degan savollar berilgan.
Natijalarga ko‘ra, Amerika haqida ijobiy fikrlarning biroz kamaygani aniqlandi. Shunga qaramay, Kempchinski ta’kidlashicha, ushbu o‘zgarish McDonald’s brendiga salbiy ta’sir ko‘rsatmagan.
Bu ma’lumot kompaniyaning brendga bo‘lgan ishonchni saqlab qolayotganini ko‘rsatadi. Umuman olganda, dunyo bo‘ylab Amerika brendlari nisbatan qiziqishda ozgina pasayish kuzatilmoqda, biroq McDonald’s kompaniyasi bu jarayondan katta zarar ko‘rmagan.

Интерес к американским брендам в мире снижается
Генеральный директор компании McDonald's Крис Кемпчински подчеркнул это в интервью телеканалу CNBC. По его словам, основная причина этого явления связана с ослаблением позитивного восприятия Соединённых Штатов во всём мире.
Кемпчински отметил, что компания провела четыре глобальных опроса. Участникам опроса задавались вопросы: «Как вы оцениваете Америку как государство?
Каково ваше отношение к американским брендам? Что вы думаете о McDonald's?»
Результаты показали некоторое снижение положительных мнений об Америке. Тем не менее, Кемпчински подчеркнул, что эти изменения не оказали негативного влияния на бренд McDonald's.
Эти данные свидетельствуют о том, что компания сохраняет доверие к своему бренду. В целом, по всему миру наблюдается небольшое снижение интереса к американским брендам, однако компания McDonald's не понесла значительных убытков от этого процесса.