Pokistonning Balujiston viloyatida o‘tkazilgan ommaviy mitingda kutilmagan portlash yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda mahalliy va xalqaro rasmiylar ma’lumot berdi. Portlash Kvetta shahridagi Shohvoniy stadioni oldidagi miting yakunida sodir bo‘lgan.
Hodisa juda tez va kutilmagan tarzda ro‘y bergani ma’lum qilindi. Mahalliy kasalxona matbuot kotibi Vasim Beyning so‘zlariga ko‘ra, portlash natijasida to‘rt kishi halok bo‘lgan, 17 kishi turli darajada jarohat olgan.
Bu voqea hudud ahlini va miting ishtirokchilarini chuqur qayg‘uga solgan. Hozircha portlash sabablari bo‘yicha rasmiy bayonot berilmagan.
Mutasaddilar hodisani tergov qilishda davom etmoqda. Sabablar aniqlangandan so‘ng kengroq ma’lumot taqdim etilishi kutilmoqda.
Eslatib o‘tish joizki, mazkur miting sobiq bosh vazir Sardor Axtar Mengal rahbarligidagi Balujiston milliy partiyasi tomonidan tashkil etilgan edi. Portlashdan so‘ng ishtirokchilar shok holatiga tushgan va sog‘liqni saqlash tashkilotlari jabrlanganlarga tezkor tibbiy yordam ko‘rsatmoqda.

В Балуджистане в конце митинга произошёл взрыв
На массовом митинге в провинции Белуджистан в Пакистане произошел неожиданный взрыв. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщили местные и международные официальные лица. Взрыв произошел в конце митинга перед стадионом Шохвони в городе Кветта.
Сообщается, что инцидент произошел очень быстро и неожиданно. По словам пресс-секретаря местной больницы Васима Бея, в результате взрыва погибли четыре человека, 17 получили ранения различной степени тяжести.
Это событие глубоко огорчило жителей региона и участников митинга. Официальных заявлений о причинах взрыва пока не поступало.
Ответственные лица продолжают расследование инцидента. После выяснения причин ожидается предоставление более подробной информации.
Стоит отметить, что данный митинг был организован Национальной партией Белуджистана под руководством бывшего премьер-министра Сардора Ахтара Менгала. После взрыва участники пришли в состояние шока, а медицинские службы оказывают пострадавшим экстренную медицинскую помощь.