Tramp Putinga qo‘ng‘iroq qilib vaziyatni muhokama qiladi
AQSH prezidenti Donald Tramp yaqinda Rossiya prezidenti Vladimir Putin bilan telefon orqali muloqot qilish niyatida ekanligini ma’lum qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda u Oq uyda Polsha prezidenti Karol Navroski bilan bo‘lgan uchrashuvi davomida so‘z yuritdi. Trampning aytishicha, u Putinning fikrini eshitib, vaziyatni yaxshilab anglashni istaydi.
“Men Putin bilan tez orada suhbatlashaman va vaziyatni to‘liq tushunaman. Biz allaqachon qattiq choralar ko‘rdik, bu sizga ma’lum.
Endi esa u bilan gaplashib, barcha masalalarni aniq tushunishga harakat qilaman”, dedi prezident. Bundan tashqari, u avval Rossiya va Ukraina o‘rtasidagi mojaro oson hal etiladigan masala deb hisoblanganini eslatdi.
Biroq hozirgi vaziyat kutilgandek oddiy emasligi, murakkabliklarga ega ekanligi ta’kidlandi. Tramp bu masalani hal qilish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyorligini bildirdi.

Трамп звонит Путину и обсуждает ситуацию
Президент США Дональд Трамп недавно заявил о своем намерении провести телефонный разговор с президентом России Владимиром Путиным. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом он рассказал во время встречи в Белом доме с президентом Польши Каролем Навроцким. По словам Трампа, он хочет услышать мнение Путина и лучше понять ситуацию.
«Я скоро поговорю с Путиным и полностью разберусь в ситуации. Мы уже приняли жесткие меры, это вам известно.
Теперь я постараюсь обсудить с ним все вопросы и четко их понять», — сказал президент. Кроме того, он напомнил, что ранее конфликт между Россией и Украиной считался легко разрешимым вопросом.
Однако подчеркнулось, что нынешняя ситуация не так проста, как ожидалось, и имеет сложности. Трамп заявил о готовности использовать все возможности для решения этого вопроса.