Rossiyada kambag‘allik darajasi 7,2 foizga tushdi
Rossiyada so‘nggi o‘n yil ichida kambag‘allik darajasi sezilarli darajada kamaydi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
11,3 foizdan 7,2 foizga tushgani ma’lum qilindi. Bu haqda Vladimir Putin SHIF yalpi majlisidagi ma’ruza va bayonotlarida ta’kidlab o‘tdi.
Majlisda 70 dan ortiq davlat vakillari ishtirok etmoqda va ular Rossiyaning iqtisodiy, texnologik hamda ekologik sohalardagi rivojlanish strategiyalari bilan tanishmoqda. Putinning so‘zlariga ko‘ra, qishloq xo‘jaligi yerlarida va o‘rmon hududlarida yong‘inlarga qarshi kurashda dron texnologiyalarini keng qo‘llash uchun shart-sharoitlar yaratiladi.
Bu resurslarni tejash va favqulodda vaziyatlarga tezkor javob berishni ta’minlaydi. Shuningdek, mamlakatda “Transarktika yo‘lagi” rivojlantiriladi.
Bu yo‘l Rossiya daryolarining salohiyatidan to‘liq foydalanish imkonini beradi va transport tarmog‘ini sezilarli darajada yaxshilaydi. Rossiya bilan Shimoliy Koreya o‘rtasida havo qatnovi qayta tiklanishi rejalashtirilgan.
Tumannaya daryosi ustidan qurilayotgan ko‘prik esa kelasi yilda foydalanishga topshirilishi kutilmoqda. Ushbu chora-tadbirlar mamlakatning barqaror rivojlanishiga xizmat qiladi.

В России уровень бедности снизился до 7,2 процента
Сообщается, что он снизился с 11,3 процента до 7,2 процента. Об этом Владимир Путин подчеркнул в своей речи и заявлениях на общем собрании ШИФ.
В заседании участвуют более 70 представителей государств, которые знакомятся со стратегиями развития России в экономической, технологической и экологической сферах. По словам Путина, будут созданы условия для широкого применения дронов в борьбе с пожарами на сельскохозяйственных землях и лесных территориях.
Это позволит экономить ресурсы и обеспечит оперативное реагирование на чрезвычайные ситуации. Также в стране будет развиваться «Трансарктический маршрут».
Этот маршрут позволит полностью использовать потенциал российских рек и значительно улучшит транспортную сеть. Планируется возобновление воздушного сообщения между Россией и Северной Кореей.
Ожидается, что мост через реку Туманная, который сейчас строится, будет введён в эксплуатацию в следующем году. Эти меры служат устойчивому развитию страны.