Hindistonlik sayyohning mototsikli Nottingemda o‘g‘irlandi
Hindistonlik sayyoh Yogesh Alekari Buyuk Britaniyada safar davomida mototsiklidan ayrildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uning KTM 390 Adventure rusumidagi mototsikli hamda qimmatbaho buyumlari Nottingem shahridagi parkda o‘g‘irlab ketilgan. 33 yoshli Alekari 17 dan ortiq mamlakatni kezib, Yevropaga yetib kelgan edi.
U safarga aprel oyida chiqib, hozirgacha katta mablag‘ sarflagan. Hodisa yuzasidan mahalliy politsiya tergov olib bormoqda, ammo hozircha mototsikl topilmagan.
Voqeadan so‘ng Hindiston va Buyuk Britaniyadan unga katta yordam taklif etilmoqda. Ko‘plab odamlar kiyim-kechak, safar anjomlari va hattoki boshqa mototsikl berishga tayyorliklarini bildirganlar.
Alekari hali yangi mototsiklni qabul qilmaganini, avvalo politsiyaning uning asl texnikasini topib berishiga umid qilayotganini aytdi. U: “Faqat o‘zimning mototsiklimni qaytarib olishni istayman”, deb ta’kidladi.

Мотоцикл индийского туриста украли в Ноттингеме
Индийский турист Йогеш Алехари лишился своего мотоцикла во время путешествия по Великобритании. Об этом сообщает Zamin.uz.
Его мотоцикл KTM 390 Adventure и ценные вещи были украдены в парке города Ноттингем. 33-летний Алехари посетил более 17 стран и добрался до Европы.
Он отправился в путешествие в апреле и до сих пор потратил значительные средства. Местная полиция ведет расследование инцидента, однако мотоцикл пока не найден.
После происшествия ему предлагают значительную помощь из Индии и Великобритании. Многие люди выразили готовность предоставить одежду, туристическое снаряжение и даже другой мотоцикл.
Алехари пока не принял новый мотоцикл, заявив, что в первую очередь надеется, что полиция найдет его оригинальное транспортное средство. Он подчеркнул: «Я хочу вернуть только свой мотоцикл».