Oliver mushuk egasi bilan har kuni yuguradi
TikTok ijtimoiy tarmog‘ida Oliver ismli mushukning videosi keng tarqaldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu mushuk har kuni egasi bilan birga yugurish yo‘lakchasida mashq qiladi. Egasi Ovii Barani so‘zlariga ko‘ra, mo‘ynali do‘sti bilan birga mashq qilish uning jismoniy holatini yaxshilashga yordam bergan.
Ovii Barani mushukni 2023 yilda uyiga olib kelgan. Masofadan ishlashni boshlagach, ko‘proq harakat qilish maqsadida yugurish yo‘lakchasini sotib olgan.
Kutilmaganda Oliver ham yo‘lakchaga qiziqib qolib, tez orada unga moslashib ketgan. Ovii aytishicha, mushuk yo‘lakchada yugurayotganda uning yonida, o‘ng tomonida yuradi.
Egasi asta-sekin tezlikni oshirgan va hozir Oliver soatiga 6 kilometrgacha yugura oladi. Har tong uyg‘onganidan so‘ng, avvalo suv ichadi, keyin yugurish yo‘lakchasiga chiqib, uni yoqishini kutadi.
Oliverning mashqlari har kuni o‘n daqiqa davom etadi. Mashq boshlanishida u 30 soniya yuguradi, so‘ng bir daqiqa tanaffus qiladi va keyin mashqni davom ettiradi.

Оливер бегает каждый день со своим хозяином
В социальной сети TikTok широко распространилось видео с котом по имени Оливер. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот кот каждый день тренируется на беговой дорожке вместе с хозяином. По словам Овии Барани, занятия с пушистым другом помогли улучшить её физическое состояние.
Овии Барани привезла кота домой в 2023 году. Начав работать удалённо, она купила беговую дорожку, чтобы больше двигаться.
Неожиданно Оливер заинтересовался дорожкой и вскоре привык к ней. По словам Овии, кот бегает по дорожке рядом с ней, с правой стороны.
Хозяйка постепенно увеличивала скорость, и теперь Оливер может бегать со скоростью до 6 километров в час. Каждое утро, проснувшись, он сначала пьёт воду, затем выходит на беговую дорожку и ждёт её включения.
Тренировки Оливера длятся каждый день по десять минут. В начале занятия он бегает 30 секунд, затем отдыхает минуту и продолжает тренировку.