Avstraliyada uch qarindoshni zaharlashda ayblandi
Avstraliyada uch qarindoshini zaharli qo‘ziqorin qo‘shilgan taom bilan zaharlab o‘ldirgan Erin Patterson 33 yilga ozodlikdan mahrum qilindi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hukm Viktoriya shtatida ayol jinoyatchiga nisbatan berilgan eng og‘ir jazolardan biri hisoblanadi. Sudya sud jarayonida Patterson jinoyatni oldindan rejalashtirganini va hech qanday pushaymonlik belgilarini ko‘rsatmaganini ta’kidladi.
U qaynonasi, qaynotasi va yana bir qarindoshini o‘ldirishda aybdor deb topildi. Shu bilan birga, yana bir qarindosh omon qoldi.
Jinoyat qurbonlari oilalariga katta zarar yetkazilgan. Sudya, Patterson nafaqat uch kishining hayotini yo‘qotganini, balki ularning yaqinlariga ruhiy zarar yetkazganini ham qayd etdi.
Patterson o‘zini aybsiz deb hisoblashda davom etmoqda. U jazoni o‘taganidan so‘ng, shartli ozodlikka chiqish huquqiga ega bo‘ladi.

В Австралии обвиняют в отравлении трех родственников
В Австралии Эрин Паттерсон была приговорена к 33 годам лишения свободы за отравление и убийство трех своих родственников блюдом с ядовитыми грибами. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот приговор считается одним из самых суровых наказаний, вынесенных женщине-преступнице в штате Виктория. Судья отметил в ходе судебного процесса, что Паттерсон заранее спланировала преступление и не проявила никаких признаков раскаяния.
Она была признана виновной в убийстве своей свекрови, свекра и еще одного родственника. При этом еще один родственник остался жив.
Жертвам преступления был нанесен большой ущерб их семьям. Судья также отметил, что Паттерсон не только лишила жизни трех человек, но и причинила психологическую травму их близким.
Паттерсон продолжает считать себя невиновной. После отбытия наказания она получит право на условно-досрочное освобождение.