Buyuk Britaniyada sud sobiq qon tomir jarrohi Nil Xopperni 32 oy muddatga ozodlikdan mahrum etdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z oyoqlarini kesib tashlab, sug‘urta kompaniyasini aldash orqali 466 ming funt sterlingdan ortiq tovon puli olgan. Ma’lum bo‘lishicha, 2019 yil aprel oyida Xopper oyoqlarini quruq muz yordamida muzlatib, keyinchalik amputatsiya qilgan.
Bu harakatini u jinsiy mayl bilan bog‘lagan va bu uning uzoq yillik yashirin orzusi bo‘lgan. Xopper sug‘urta kompaniyasiga amputatsiya sepsis sababli amalga oshirilgani haqida yolg‘on ma’lumot bergan.
Olingan pulni u kemper mashina, issiq vanna, pechka va boshqa turli loyihalarga sarflagan. Sud uni firibgarlikda va noqonuniy saytda haddan tashqari pornografik materiallarni saqlashda ham aybdor deb topdi.
Huquq-tartibot organlari Xopperni noqonuniy kontent joylashtirgan va tanani ekstremal tarzda o‘zgartirish operatsiyalarini uyushtirgan Marius Gustavson ishi doirasida aniqladi. Gustavson 2024 yilda erkak jinsiy a’zolarini olib tashlash va boshqa xavfli jarrohlik amaliyotlarini amalga oshirganligi uchun umrbod qamoq jazosiga hukm qilingan edi.
2023 yil mart oyida Xopper Buyuk Britaniyaning sog‘liqni saqlash tizimidagi ishidan chetlashtirildi va keyinchalik tibbiy ro‘yxatdan chiqarildi. Oradan ko‘p o‘tmay, uning rafiqasi ajrashish uchun ariza berdi.
Ushbu voqea tibbiyot sohasida hamda sug‘urta tizimida firibgarlikning jiddiy oqibatlarini ko‘rsatmoqda.

Суд приговорил бывшего хирурга Нила Хоппера к 32 месяцам заключения
В Великобритании суд приговорил бывшего сосудистого хирурга Нила Хоппера к 32 месяцам лишения свободы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он отрезал себе ноги и обманул страховую компанию, получив более 466 тысяч фунтов стерлингов компенсации. Известно, что в апреле 2019 года Хоппер заморозил ноги с помощью сухого льда, а затем ампутировал их.
Он связал это действие со своей сексуальной ориентацией, заявив, что это была его многолетняя тайная мечта. Хоппер предоставил страховой компании ложную информацию о том, что ампутация была проведена из-за сепсиса.
Полученные деньги он потратил на кемпер, гидромассажную ванну, печь и другие различные проекты. Суд также признал его виновным в мошенничестве и хранении чрезмерно порнографического материала на незаконном сайте.
Правоохранительные органы выявили Хоппера в рамках дела Мариуса Густавсона, который размещал незаконный контент и организовывал экстремальные операции по изменению тела. Густавсон был приговорён к пожизненному заключению в 2024 году за удаление мужских половых органов и другие опасные хирургические вмешательства.
В марте 2023 года Хоппер был отстранён от работы в системе здравоохранения Великобритании и впоследствии лишён медицинской лицензии. Вскоре после этого его жена подала на развод.