Polsha Bosh vaziri Donald Tusk kecha kechqurun mamlakat havo hududi buzilgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda Polsha osmonida noqonuniy ravishda kirib kelgan obyektlarga qarshi maxsus operatsiya olib borilmoqda. Polsha havo hududi bir necha marta buzilgan va qo‘shinlar ushbu obyektlarga qarshi zaruriy choralar ko‘rgan.
Prezident hamda mudofaa vaziri bilan doimiy aloqada ekanligini ta’kidlagan. Shu bilan birga, milliy mudofaa vaziri o‘rinbosari Sezariy Tomchik ham operatsiyaning davom etayotganini ma’lum qilib, havo hududini buzgan obyektlar zararsizlantirilayotganini bildirdi.
Ushbu chora-tadbirlar mamlakat xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan bo‘lib, vaziyat nazorat ostida ushlab turilmoqda. Polsha hukumati fuqarolarni tinchlik va xavfsizlikka rioya qilishga chaqirmoqda.

Нарушение воздушного пространства Польши, операция продолжается
Премьер-министр Польши Дональд Туск сообщил вчера вечером о нарушении воздушного пространства страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, в настоящее время в небе Польши проводится специальная операция против незаконно проникших объектов. Воздушное пространство Польши было нарушено несколько раз, и войска приняли необходимые меры против этих объектов.
Он подчеркнул, что находится в постоянном контакте с президентом и министром обороны. Кроме того, заместитель министра национальной обороны Сезарий Томчик сообщил, что операция продолжается, и объекты, нарушившие воздушное пространство, нейтрализуются.
Эти меры направлены на обеспечение безопасности страны, ситуация находится под контролем. Правительство Польши призывает граждан соблюдать мир и безопасность.