Politsiya Benksining yangi graffitisi bo‘yicha tergov boshladi
Buyuk Britaniya politsiyasi mashhur ko‘cha rassomi va graffiti san’atchisi Benksiga nisbatan tergov ishlarini boshladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Tergov jarayonida uning shaxsi oshkor etilishi mumkinligi haqida ma’lumot berildi. Bu haqda Britaniyaning nufuzli “The Telegraph” nashri xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 8-sentyabr kuni Londondagi Qirollik sudi binosining devorida Benksiga tegishli yangi surat paydo bo‘lgan. Unda yerda yotgan namoyishchini urayotgan sudya tasvirlangan bo‘lib, rassomning o‘ziga xos uslubida yaratilgan.
Ushbu graffiti oddiy ko‘zga tashlanmaydigan darajada emas, balki maxsus to‘siqlar va muhofaza choralari bilan yopib qo‘yilgan. Hozirda Britaniya aholisi bu voqea yuzasidan o‘z fikrlarini bildirmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda suratning ma’nosi va ijodkorning niyatlari haqidagi bahs-munozaralar davom etmoqda. Politsiya surishtiruv ishlarini davom ettirmoqda.
Tergov yakunida rassomning shaxsi aniqlandi va uning graffiti san’ati bilan bog‘liq qonuniy chora-tadbirlar ko‘rilishi mumkin. Ushbu voqea nafaqat London, balki butun dunyo san’at ixlosmandlari va graffiti san’atkorlari orasida katta qiziqish uyg‘otdi.

Полиция начала расследование по поводу нового граффити Бенкса
Полиция Великобритании начала расследование в отношении известного уличного художника и граффити-художника Бэнкса. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе расследования было сообщено о возможном раскрытии личности художника. Об этом сообщает авторитетное британское издание «The Telegraph».
Как стало известно, 8 сентября на стене здания Королевского суда в Лондоне появилось новое изображение, принадлежащее Бэнксу. На нем изображён судья, избивающий лежащего на земле протестующего, выполненное в характерном стиле художника.
Это граффити не просто заметно, а закрыто специальными барьерами и мерами охраны. В настоящее время жители Великобритании выражают свои мнения по этому событию.
В социальных сетях продолжаются обсуждения смысла изображения и намерений автора. Полиция продолжает расследование.
По итогам расследования личность художника была установлена, и могут быть приняты законные меры, связанные с его граффити. Это событие вызвало большой интерес не только в Лондоне, но и среди любителей искусства и граффити по всему миру.