Polshada Tusk rafiqasining Lexus avtomobili o‘g‘irlandi
Sopot shahrida noma’lum shaxslar Polsha bosh vaziri Donald Tuskning rafiqasiga tegishli bo‘lgan shaxsiy Lexus avtomobilini sirli ravishda o‘g‘irlab ketishdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu voqea shahar aholisi va ommaviy axborot vositalari orasida keng muhokamalarga sabab bo‘ldi. Gdanskdagi Voyevodelik politsiya bo‘limi hodisa yuzasidan tezkor tergov ishlarini olib bormoqda.
Politsiya bosh boshqarmasining ma’lum qilishicha, ular ushbu ish bo‘yicha faol surishtiruv olib bormoqdalar. Gazeta Wyborcza nashri esa o‘g‘irlangan avtomobil Tuskning rafiqasi Malgojata nomiga tegishli ekanligini aniqlaganini xabar qildi.
Hodisa sodir bo‘lgan hududda Tusk oilasining uyi maxsus himoyaga olingan. Polshada yuqori martabali davlat amaldorlari va ularning oilalari doimiy ravishda Davlat xavfsizlik xizmati tomonidan muhofaza qilinadi.
Shu sababli, bu voqea jamoatchilikda katta hayrat uyg‘otdi va tergovchilar diqqat markazida turibdi. Hozircha politsiya hodisaning boshqa tafsilotlarini oshkor qilmagan.
Tusk oilasi va mahalliy aholi voqea yuzasidan xavotirda bo‘lib, avtomobilni topish va unga qaytarish uchun tezkor choralar ko‘rilmoqda.

В Польше украли автомобиль Lexus жены Туска
В городе Сопот неизвестные лица таинственно украли личный автомобиль Lexus, принадлежащий жене премьер-министра Польши Дональда Туска. Об этом сообщил Zamin.uz.
Это событие вызвало широкие обсуждения среди жителей города и средств массовой информации. Отдел полиции Воеводства в Гданьске проводит оперативное расследование по данному инциденту.
По информации Главного управления полиции, они активно ведут расследование по этому делу. Издание Gazeta Wyborcza сообщило, что украденный автомобиль принадлежит жене Туска, Малгожате.
В районе происшествия дом семьи Тусков взят под специальную охрану. В Польше высокопоставленные государственные чиновники и их семьи постоянно охраняются Государственной службой безопасности.
Поэтому это событие вызвало большой резонанс в обществе и находится в центре внимания следователей. Пока полиция не раскрывает другие детали инцидента.
Семья Туска и местные жители обеспокоены произошедшим, принимаются оперативные меры по поиску и возврату автомобиля.