Alla Pugachyova muhojirlik haqidagi birinchi ochiq intervyusida Rossiyadan chiqib ketish sabablari va oilaviy hayoti haqida batafsil so‘zlab berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U aytishicha, 2022 yil kuzida turmush o‘rtog‘i Maksim Galkin chet el agentlari ro‘yxatiga kiritilgach, muhojirlikka qaror qilgan. Farzandlari maktabda tahqirlarga duch kelganligi sababli u oilasi bilan birga Isroilga ketishga majbur bo‘lgan.
Ketish vaqtida ular bilan faqat 30 ming dollar mablag‘ bor edi va hech qanday xavfsizlik yostig‘i tayyorlanmagan edi. Pugachyova o‘z vatani unga xiyonat qilgani uchun ketganini ta’kidladi.
U vatanini yaxshi ko‘rishini, lekin faqat xiyonat holatida uni tark etishga majbur bo‘lganini bildirdi. Shuningdek, millionlab sodiq muxlislari bilan aloqasi saqlanib qolganini aytdi.
Xonanda 2022 yil sentyabrda o‘zini ham chet el agentlari ro‘yxatiga kiritishni talab qilgani va bu qarorining sabablarini tushuntirdi. Muhojirlikdan so‘ng Pugachyova bir necha bor Moskvaga yashirin tashriflar qilgan, bu tashriflar oilaviy masalalar va ijodiy ishlar bilan bog‘liq bo‘lgan.
U turmush o‘rtog‘i Maksim Galkin bilan hayotini haqiqiy baxt deb hisoblaydi. Pugachyova faqat ikki nikohini haqiqiy deb biladi: Maksim Galkin va Mikolas Orbakas bilan bo‘lgan nikohlari.
Shuningdek, u Filipp Kirkorov bilan nikohini do‘stlik va qo‘llab-quvvatlash deb atadi. Kirkorovning onasining so‘nggi iltimosi uning hayotida muhim o‘rin tutganini esladi.
Hamkasblari haqida gapirar ekan, Nadejda Kadisheva va Tatyana Bulanovani sahnadagi jasoratlari uchun yuqori baholadi. Shaman haqida esa talantli, ammo qo‘shiqlarda sevgi yetishmasligi haqida fikr bildirdi.
Rejissyor Nikita Mixalkovga murojaat qilganida esa uning so‘zlarining samimiyligiga shubha bildirganini aytdi va uning sog‘ligi uchun tilak bildirdi.

Алла Пугачёва открыто рассказала о причинах эмиграции
В первом откровенном интервью о эмиграции Алла Пугачёва подробно рассказала о причинах своего отъезда из России и семейной жизни. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, осенью 2022 года, после того как её супруг Максим Галкин был внесён в список иностранных агентов, она приняла решение эмигрировать. Из-за того, что их дети сталкивались с притеснениями в школе, она была вынуждена уехать с семьёй в Израиль.
При отъезде у них было всего 30 тысяч долларов, и никакой подушки безопасности не было подготовлено. Пугачёва подчеркнула, что уехала из-за предательства своей родины.
Она заявила, что любит свою родину, но была вынуждена покинуть её только в случае предательства. Также она отметила, что связь с миллионами преданных поклонников сохранилась.
Певица объяснила, что в сентябре 2022 года сама потребовала внести себя в список иностранных агентов и рассказала причины этого решения. После эмиграции Пугачёва несколько раз тайно приезжала в Москву, эти визиты были связаны с семейными делами и творческой работой.
Она считает свою жизнь с супругом Максимом Галкиным настоящим счастьем. Пугачёва признаёт только два своих брака настоящими: с Максимом Галкиным и с Миколасом Орбакасом.
Также она назвала свой брак с Филиппом Киркоровым дружбой и поддержкой. Напомнила, что последняя просьба матери Киркорова заняла важное место в её жизни.
Говоря о коллегах, она высоко оценила Надежду Кадышеву и Татьяну Буланову за их смелость на сцене. О Шамане высказалась как о талантливом исполнителе, но отметила недостаток любви в его песнях.
Обращаясь к режиссёру Никите Михалкову, она призналась, что сомневалась в искренности его слов и пожелала ему здоровья.